تاکید بر تعظیم شعائر ایام ولادت حضرت ولیّ‌عصر(عج)

31 فروردین 1398 کد خبر : 9886112048 | بازدید : 6256

امام جمعه محلات با تأکید بر لزوم تعظیم شعائر ایام ولادت حضرت مهدی(عج) بیان کرد: برگزاری جشن‌های نیمه شعبان نباید به گونه‌ای باشد که قلب حضرت ولی‌عصر(عج) را به درد آورد.

 

 

به گزارش صبح محلات به نقل از ایکنا، حجت‌الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در خطبه‌های نماز جمعه محلات که در مسجد القائم(عج) شهرستان محلات برگزار شد، ضمن توصیه همگان به تقوا و پرهیزکاری تصریح کرد: در آستانه ولادت حضرت ولی‌عصر(عج) قرار داریم، درخواست و آرزوی همه ما است که در دولت کریمه امام زمان قرار بگیریم. دولت کریمه ایشان مشخصه‌های خاصی دارد؛ در این دولت عزت اسلام و مسلمانان محقق می‌شود، حیات معنوی مومنان و ذلت کافران و ظالمان از دیگر برکات دولت کریمه حضرت صاحب‌الزمان است لذا دولت ایشان و برکات آن آرزو همه مومنان است.

وی افزود: مقام معظم رهبری برای تحقق تمدن اسلامی یک برنامه پنج‌گانه‌ای را تدوین کردند که انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن اسلامی است. ایشان اعتقاد دارند تمدن اسلامی کامل و جامع در دوران حضرت مهدی‌(عج) تحقق پیدا می‌کند، امام خمینی‌(ره) نیز انقلاب اسلامی ایران را نقطه شروع انقلاب جهانی و آغاز تمدن اسلامی می‌دانستند.

امام جمعه محلات اظهار کرد: ما امروز در مرحله دولت اسلامی قرار داریم و بعد از اسلامی شدن جامعه به تمدن اسلامی خواهیم رسید. مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به خود‌سازی، جامعه‌سازی و تمدن‌سازی نگاه ویژه‌ای دارند، متأسفانه نگاه‌ها و نظرات اشتباهی درباره ظهور امام زمان وجود دارد که می‌گویند ظهور ایشان یک اتفاق است که ثمره این نگاه یک نوع بی‌تفاوتی نسبت به تحولات جامعه خواهد بود. ظهور امام زمان یک فرایند است که باید گام به گام به آن نزدیک شویم که بستگی به اراده انسان‌ها دارد.

وی ادامه داد: انتظار واقعی و آماده‌‌سازی وظیفه ما قبل از ظهور است، درست نیست که دست روی دست بگذاریم و شاهد فساد‌های گوناگون باشیم و حل شدن همه مشکلات را به بعد از ظهور حواله دهیم. جوانان در ظهور نقش‌بسزایی دارند؛ مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب آینده نظام و انقلاب را بر دوش جوانان می‌گذارند لذا ظهور، صرف یک آرزو و حادثه نیست بلکه یک فرایند تحقق پذیر است که باید برای آن تلاش شود.

حجت‌الاسلام ربانی در خطبه دوم ضمن توصیه به تقوا و پرهیزکاری با تأکید بر لزوم تعظیم شعائر ایام ولادت حضرت مهدی(عج) بیان کرد: برگزاری جشن‌های نیمه شعبان نباید به گونه‌ای باشد که قلب حضرت ولی‌عصر(عج) را به درد آورد. روز ولادت امام زمان، روز سربازان گمنام امام زمان است؛ امروز با وجود پدیده شوم ناامنی در کشور‌های منطقه، ما وجود امنیت را مدیون خدمت‌گذاران امنیتی هستیم، امنیت یک نعمت است و ما شاهدیم که ایران طبق شاخصه‌ها یکی از امن‌ترین کشور‌هاست.

وی افزود: وقتی آماری از تعداد تیم‌های تروریستی که قصد بر هم زدن امنیت کشور را داشتند و نقشه آنان نقش بر آب شده منتشر می‌شود انسان متوجه رشادت‌ها و فداکاری‌های این عزیزان می‌شود. فرقه‌های انحرافی در جامعه ما وجود دارند و موجب انحراف انسان‌های ضعیف‌العقیده می‌شوند؛ سربازان امام زمان(عج) در استان مرکزی از فعالیت چهار محفلی که مربوط به این فرق است ممانعت به عمل آوردند و ۶۰ نفر که طی برنامه این‌ها منحرف شده بودند ارشاد شدند.

امام جمعه محلات با اشاره به فعالیت‌های موکب احباب‌الرضا محلات در مناطق سیل‌زده گفت: مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با شرکت کنندگان مسابقات بین‌المللی قرآن فرمودند: امت اسلامی بر سر دوراهی عمل به قرآن و تعالیم قرآنی است؛ عمل به قرآن یعنی باید در برابر طاغوت‌ها ایستادگی کرد. این راه زمینه‌ساز عزت و قدرت جامعه اسلامی است، پیامبر اکرم(ص) نیز در برابر طاغوت و تحریم‌های سرسختانه آن‌ها ایستادگی کردند.

وی افزود: حکومت‌های مزدوری همچون آل سعود با دشمن سازش می‌کنند و برای این سازش هزینه‌های گزافی می‌پردازند، نوکران مستکبرین همچون آل سعود به عکس دستورات قرآن عمل می‌کنند و با طاغوت‌ها می‌سازند و نوکری آنان را می‌کنند. به جای اینکه امت اسلامی را متحد کنند مشغول مسلمان‌کشی در منطقه و کمک کردن به دشمنان برای اهداف شومشان هستند.

 

 

انتهای پیام
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, نماز جمعه محلات, خطبه های نماز جمعه محلات, حجت السلام ربانی, مهدی ربانی, ولادت حضرت قائم, سربازان گمنام امام زمان(عج)

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
پر بحث ترین ها