فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی خبر داد:

حضور ۵۶۰۰ گروه جهادی در پلدختر/ توزیع ۲میلیون و ۶۰۰هزار قرص فتیر توسط استان مرکزی در لرستان

19 فروردین 1398 کد خبر : 9886111984 | بازدید : 567

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: ۵۶۰۰ گروه جهادی از سپاه های استانی در پلدختر مستقرند که تعدادی از آن ها نیز از استان مرکزی هستند.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از دیار آفتاب؛ سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی عصر شنبه در پانزدهمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مرکزی با بیان اینکه سپاه استان مرکزی در سه استان گلستان، لرستان و خوزستان کمک رسانی داشته است، اظهار کرد: ابتدا کمک رسانی در استان گلستان انجام شد ولی بعد از مشخص شدن حجم خرابی ها در دو  استان لرستان و خوزستان با لغو ماموریت در گلستان کمک رسانی در دو استان دیگر ادامه یافت.

 

وی افزود: پس از جلسه سرلشگر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با فرماندهان ارتش و سپاه، نقش هر استان مشخص شده و کارها با تمرکز بیشتری ادامه یافت. همچنین در حال حاضر سه روز از تحویل گرفتن منطقه پل دختر توسط سپاه روح الله گذشته و این قرارگاه فعال است.

 

سردار کریمی با اشاره به فرمان سردار سلیمانی مبنی بر برپایی موکب های اربعین برای کمک رسانی به مناطق زلزله زده تصریح کرد: حدودا تعداد ۱۰ عدد از موکب های استان مرکزی قبل از این فرمان اعلام آمادگی کرده و بخشی از آن ها نیز به مناطق مورد نظر اعزام شده اند.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۵۰۰ نفر در قالب گروه های جهادی به این مناطق اعزام شده اند، عنوان کرد: این تعداد در قالب ۲۵ گروه از تمامی شهرستان های استان مرکزی هستند. همچنین حدود ۳۰ دستگاه خودروی تاکتیکی در مناطق سیل زده حضور دارند.

 

ارسال ۲۶۰ میلون تومان کمک مردمی به لرستان

 

سردار کریمی با اشاره به ارسال ۲۶۰ میلیون تومان انواع اقلام ضروری به استان لرستان، ادامه داد: این اقلام را با بیش از ده ها کامیون به سیل زدگان رساندیم و تنها از دیروز تا به حال چیزی نزدیک به ۲۴ قلم کالا با ارزش ریالی ۶۰ میلیون تومان کمک های مردمی جمع آوری شده که به دست سیل زدگان رسیده است.

 

توزیع ۲میلیون و ۶۰۰هزار قرص فتیر توسط استان مرکزی در لرستان

 

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با بیان اینکه در لرستان دیگر نیازی به نان و فتیر نیست، گفت: تا بحال حدود ۲میلیون و ۶۰۰هزار قرص فتیر به این استان اهدا شده است. همچنین با استقرار نانوایی و آشپزخانه در مناطق سیل زده نیز نان و غذای گرم با ظرفیت ۵۰۰۰ نفر در هر وعده بین سیل زدگان توزیع می شود.

 

حضور ۵۶۰۰ گروه جهادی در پلدختر

 

وی تعداد گروه های جهادی از سپاه های استانی در شهرستان پلدختر را ۵۶۰۰ گروه دانست و تاکید کرد: از استان مرکزی هم تعدادی گروه به این مناطق اعزام شده اند. همچنین نیروی زمینی سپاه با استقرار بیمارستان صحرایی در این منطقه به بیماران ارائه سرویس می کند.

 

سردار کریمی با اشاره به مشکلات نحوه توزیع امکانات در لرستان، گفت: در دو سه روز اول مشکلاتی وجود داشت چرا که ارتباط عمده جاده های این استان قطع شده بود و باید به صورت هوایی کمک ها منتقل می شد که با ۱۰۵ سورتی پرواز تنها توسط یگان های سپاه بسیاری از این مشکلات کاهش پیدا کرد.

 

ارسال ۱۳۰ میلیون تومان اقلام مصرفی به ایلام

 

وی با اشاره به ارسال حدود ۱۳۰ میلیون تومان انواع امکانات به استان ایلام، افزود: راه های ارتباطی ۱۳ روستای شهرستان دره شهر دچار مشکل شده است که باید با قایق و دیگر امکانات نقل مکان شود. همچنین منتظر اعلام کمک از استان خوزستان هستیم تا کمک ها به آن استان نیز ارسال شود.

 

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی اضافه کرد: بیشتر اقلام مورد نیاز در این مناطق چادر، پتو، زیرانداز، آب معدنی، اقلام خوراکی، اقلام گرمایشی و دستگاه‌های مهندسی است.

 

/انتهای پیام
تگها: صبح محلات, سردار کریمی, فرمانده سپاه روح الله, استان مرکزی, اعزام اردوهای جهادی, مناطق سیل زده, پلدختر, خوزستان, اردوهای جهادی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *