استاندار مرکزی:

ناایمن بودن سازه‌های آبی و سدهای استان مرکزی صحت ندارد

6 فروردین 1398 کد خبر : 9886111945 | بازدید : 412

استاندار مرکزی گفت: اخبار منتشر در فضای مجازی مبنی بر ناایمن بودن سازه‌های آبی و سدهای استان مرکزی صحت ندارد.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی شامگاه دوشنبه در جلسه فوق‌العاده مديريت بحران استان مرکزی که به‌منظور بررسی روند بارش و سيلاب در استان برگزار شد گفت: اخبار منتشرشده در فضای مجازی مبنی بر ناایمن بودن سازه‌های آبی و سدهای استان مرکزی صحت ندارد و باوجود شدت بارندگی‌های شبانه‌روز اخیر مشکلی در این استان رخ نداده است.

 

آقازاده اظهار کرد: ظرفیت سد کمال صالح شازند بعد از چند سال اکنون پرشده و سرریز کرده است و آب اضافه از دریچه‌های آن به مناطق مشخص هدایت می‌شود.

 

وی ادامه داد: سد الغدیر ساوه نیز ۲۵۰ میلیون مترمکعب گنجایش دارد که اکنون ۱۰۰ میلیون مترمکعب آن آبگیری شده و امید است با بارندگی‌های اخیر حجم بیشتری آب برای مصارف تابستانی منطقه در آن ذخیره شود.

 

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: شماری سد خاکی با قدمت حدود ۳۰ سال و مربوط به دهه ۶۰ در این استان وجود دارد که حجم نگهداری آب آن‌ها پایین و حداکثر تا ۵۰۰ هزار مترمکعب است که اقدامات پیشگیرانه و کنترلی برای آن‌ها اعمال‌شده است.

 

انتهای پیام/
تگها: صبح محلات, استاندار مرکزی, بررسی روند بارش و سیلاب در استان مرکزی, شایعه فرسوده بودن سد های استان مرکزی, آقازاده, سازه های آبی استان مرکزی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *