وزیر ارشاد:

زیرساخت‌های فرهنگی و هنری در کشور ضعیف است/سرانه سانتیمتری فضاهای فرهنگی کشور

11 اسفند 1397 کد خبر : 9886111849 | بازدید : 983

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یکی از کمبودهای اساسی ما در حوزه فرهنگ زیرساخت‌ها است، اکنون سرانه فضای فرهنگی در کشور ما سانتیمتری است.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از مهر، سید عباس صالحی جمعه شب در آیین افتتاحیه تالار فرهنگی بوشهر، با بیان اینکه استان بوشهر در عرصه فرهنگی دارای پیشینه و تاریخ پربار است، اظهار داشت: در گذشته استان بوشهر به عنوان دریچه‌ای برای ارتباط ایران با جهان بوده است.

 

وی با اشاره به تاریخچه درخشان هنر و فرهنگ در استان بوشهر افزود: این استان از گذشته تا کنون شاهد تحولات فرهنگی بسیاری بوده است که می‌توان به اتفاق‌های خوبی که در راه‌اندازی مدارس، نشریات و چاپخانه‌های این استان رخ داده است رجوع کرد.

 

وزیر ارشاد بیان کرد: استان بوشهر با دارای بودن آداب و رسوم های خاص و منحصر به فرد یکی از مهد های فرهنگ و هنر ایران است که در هنر های مختلف مانند موسیقی، تئاتر و معماری این استان شاهد آن هستیم.

 

وی در خصوص فعالیت های انجام شده در زمینه فرهنگی و هنری در کشور پس از انقلاب خاطر نشان کرد: در ۴۰ سال اخیر اتفاق های مختلفی در زمینه فرهنگ و هنر رخ داده است، در هنرهای نمایشی سال  ۵۸ حدود ۲۳۰ اجرا انجام شده اما در سال ۹۶ این اجراها به حدود هفت هزار اجرا رسیده است.

 

 صالحی عنوان کرد: همچنین در هنرهای آوایی و موسیقی در سال ۶۷ حدود ۴۰۰ اجرا بوده و در سال ۹۶ حدود هفت هزار اجرا شده است.

 

وزیر ارشاد گفت: تمامی عملکردها بیانگر این است که ایران گام های خوبی را در حوزه هنر و فرهنگ برداشته اما همراه با نقایص و مشکلاتی می باشد که یکی از بارز ترین آنها ضعف زیرساخت‌های است.

 

وی با بیان اینکه  کل فضاهای فرهنگی ما در کشور  ۵۰۰ مرکز فرهنگی و هنری است، تصریح کرد: یکی از کمبودهای اساسی ما در حوزه فرهنگ زیرساخت‌ها است، اکنون سرانه فضای فرهنگی در کشور ما سانتیمتری است و حتی اگر پروژه های درحال احداث نیز تکمیل شود باز با کمبود فضا روبرو هستیم.

 

صالحی گفت: عمده برنامه های ما در وزارت ارشاد تقویت زیرساخت‌های فرهنگی  در کشور است و بخش عمده تفاهم نامه های ما در سطح کشور و استان بوشهر نیز مربوط به همین بخش است.

 

وی از سفر رئیس جمهور به استان بوشهر خبر داد و گفت: مجتمع جدید فرهنگی و هنری بوشهر یکی از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان بوشهر خواهد بود.
تگها: صبح محلات, وزیر ارشاد, کمبود زیر ساختهای فرهنگی, سرانه فضای فرهنگی, فرهنگ اسلامی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *