روحانی در مراسم رونمایی از زیر دریایی فاتح؛

ایران قدرت دفاعی سر افراز در آب های منطقه است / توانایی نظامی ما در مقابل طمع ورزان بازدارنده است

29 بهمن 1397 کد خبر : 9886111775 | بازدید : 1798

رییس جمهور گفت: نیروی دریایی نه تنها از سواحل خلیج فارس، دریای عمان، خزر و دهانه اقیانوس هند دفاع می کند بلکه در آب های بین المللی با حضورش از منافع ملت ایران حراست می کند.

 

به گزارش صبح محلات؛ به نقل از هرمز؛ حسن روحانی، رئیس جمهور  در مراسم رونمایی”فاتح” پیشرفته‌ترین زیردریایی کشور با بیان اینکه نیروی دریایی پیشرفت های مهم و سر نوشت ساز بسیاری  در قدرت های دفاعی کشور داشته است، گفت: بی تردید قدرتی که صدها مایل دورتر از سرزمین از منافع این ملت حفاظت می کند نیروی دریایی است.

 

وی اظهار کرد: نیروی دریایی نه تنها از سواحل خلیج فارس، دریای عمان، خزر و دهانه اقیانوس هند دفاع می کند بلکه در آب های بین المللی با حضورش از  منافع ملت ایران حراست می کند.

 

روحانی افزود: نیروی دریایی به واسطه  توانایی هایش در طول چهل سال انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و بعد از آن با رشادت هایش برای ملت ایران جای قدردانی دارد.

 

وی با بیان اینکه فشار های دشمن در جنگ تحمیلی محرک بیشتری بود تا ما بتوانیم در صنعت دفاعی و دریایی به خود کفایی برسیم،تصریح کرد: اگر سلاح به صورت ارزان در اختیار ما قرار می گرفت با این شتاب به دنبال صنعت بومی دفاعی نبودیم.

 

رئیس دولت تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در زمین، هوا و دریا به چنان خود کفایی رسیده که هیچ گاه قدرت ایران در دهه های اخیر و قرن های اخیر چنین توانمندی هایی نداشته است.

 

وی با اشاره به حضور ارتش، سپاه و نیروهای دلاور بسیجی در  صحنه ها و افزایش توانمندی نیروهای نظامی گفت: قدرت دفاعی ایران برای حفاظت از منافع خودمان است و هیچ گاه قصد تجاوز به سایر ملت ها را نداریم.

 

روحانی با بیان اینکه همواره از خودمان دفاع و در برابر متجاوز ایستادگی کرده ایم و چشم طمع به دیگران نداشته ایم،خاطر نشان کرد: ایران یک قدرت دفاعی سرافراز در آب های منطقه است و نیازی به متجاوزان در این منطقه ندارد.

 

وی گفت: بندرعباس، همه بنادر جنوب، تنگه هرمز و آب های سرزمین ما شاهد و گواه دفاع نیروهای مسلح ما در رسیدن انرژی به سراسر جهان است.

 

وی با بیان اینکه دفاع ما تهدیدی برای دیگران نیست،افزود: توانایی های ما در مقابل کسانی که چشم طمع به سرزمین ما دارند بازدارنده است.

 

روحانی صنعت دریانوردی را از مشاغل پیامبران دانست و اضافه کرد: قدردان نیروی دریایی، ارتش اسلامی، سپاه، وزارت دفاع، همه پرسنل، کارکنان و مهندسانی هستیم  که ناوچه های مختلف در کلاس های مختلف و زیردریایی در سطح های مختلف ساخته اند.

 

روحانی خاطرنشان کرد: ملت بزرگ ایران در آغاز پنجمین دهه انقلاب اسلامی از نیروهای مسلح قدردان است ونیروهای  نظامی ما قول می دهند از سرزمین و آسمان ما همان گونه که در طول چهل سال دفاع کرده اند همچنان دفاع کنند.

 

انتهای پیام/
تگها: صبح محلات, رئیس جمهور, حسن روحانی, رونمایی از زیردریایی فتح, قدرت دفاعی ایران, نیروی دریایی ارتش

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *