فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی خبر داد:

آغاز به کار ۹۸۵ طرح محرومیت‌زدایی زودبازده در استان/پرداخت ۵۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی/ استفاده از ظرفیت اردوهای جهادی در اجرای پروژه‌ها

14 بهمن 1397 کد خبر : 9886111689 | بازدید : 2151

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: امروز فرمانده کل سپاه پاسداران در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دستور اجرایی شدن بیش از ۴۰هزار پروژه را صادر کرد که از این تعداد ۹۸۵ پروژه آن مربوط به استان مرکزی است.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از دیار آفتاب؛ سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی عصر روز شنبه در حاشیه ویژه‌برنامه آغاز عملیات اجرای ۹۸۵ پروژه عمرانی محرومیت‌زدایی در استان مرکزی که به‌صورت ویدئوکنفرانس در چند نقطه دیگر کشور برگزار می‌شد گفت: امروز فرمانده کل سپاه پاسداران در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دستور اجرایی شدن بیش از ۴۰ هزار پروژه را صادر کرد که از این تعداد ۹۸۵ پروژه آن مربوط به استان مرکزی است.

 

 

کریمی افزود: پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری و فرماندهی کل سپاه پاسداران قرار است در بیش از هزار نقطه از کشور اقدامات آبادانی انجام شود. از این نقاط، سه‌نقطه دهچال در شهرستان خنداب، چهارچشمه در شهرستان خمین، و زالیان در مالمیر از نقاط مشخص‌شده در استان مرکزی است و در سال آینده دونقطه دیگر نیز به استان اضافه می‌شود.

 

استفاده از ظرفیت اردوهای جهادی در اجرای پروژه‌ها

 

وی بابیان اینکه تمامی این پروژه‌ها حداکثر باید ظرف ۶ ماه به بهره‌برداری برسد اظهار کرد: این پروژه‌ها با هماهنگی دستگاه‌های ذی‌ربط انجام می‌شود تا در تأمین اعتبار مشکلی وجود نداشته باشد. همین‌طور از توان و ظرفیت اردوهای جهادی برای اجرای آن کمک می‌گیریم.

 

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: در عرصه‌های آب، ایجاد اشتغال، ساخت اماکن فرهنگی، احداث پل‌های روستایی و ساخت جاده پروژه‌هایی تعریف‌شده که امیدواریم با عملیاتی شدن آن‌ها گامی مهم در محرومیت‌زدایی برداشته شود.

 

 

وی ادامه داد: سپاه روح‌الله استان مرکزی در سه قرارگاه مشغول انجام اقداماتی است.یکی از آن‌ها قرارگاه پیشرفت و آبادانی است که هدف گزاری آن به‌صورت کلان و متمرکز دیده‌شده است. همچنین  قرارگاه جوادالائمه(ع) با نگاه ویژه به حاشیه‌نشینی ایجادشده است.

 

کریمی بابیان اینکه بیش از ده محله در ۵ شهرستان شناسایی و معرفی‌شده است گفت: اصلی‌ترین مسئله در حاشیه‌نشینی‌ها مسئله اعتیاد به مواد مخدر هست که به دنبال خود مشکلاتی در بخش اشتغال، فرهنگ، مسائل اجتماعی و خانوادگی را نیز به دنبال دارد.

 

وی قرارگاه سوم را قرارگاه محرومیت‌زدایی دانست و تأکید کرد: کار این قرارگاه به‌صورت متمرکز نبوده و گوشه گوشه استان را تحت پوشش خود قرار داده است. همچنین کار خود را صرفاً به ساخت یک مکان اختصاص ندادیم و هم‌زمان پیوست فرهنگی، اجتماعی و اشتغال دنبال کرده‌ایم.

 

پرداخت ۵۶ میلیارد تومان تسهیلات به مردم جهت اشتغال‌زایی

 

وی بابیان اینکه بیش از ۵۶ میلیارد تومان تسهیلات توسط سپاه روح‌الله جهت اشتغال‌زایی پرداخت‌شده است اظهار کرد: در همین راستا حدود ۲۸هزار نفر در حوزه‌های مختلف آموزش‌دیده‌اند و به جرئت می‌توان گفت در این فرایند بیش از ۳۰۰۰ شغل ایجاد کرده‌ایم.  همچنین سال گذشته حدود ۳۰۰ پروژه داشتیم که ۶۰ درصد آن را بدون پرداخت هزینه و با ظرفیت اردوهای جهادی انجام دادیم.

 

 

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی خاطرنشان کرد: امروز هم با حضور مسئولین استان در این مکان مشخص شد که نیاز به محرومیت‌زدایی در مناطقی از شهر وجود دارد. مسئولین امر نیز متعهد شدند تا از نظر ریالی و مطالعاتی کمک کرده تا بتوان با دست در دست هم دادن بخشی از گرفتاری‌های مردم عزیز را برطرف کرد.

 

انتهای پیام/
تگها: صبح محلات, سردار کریمی, فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی, طرح های محرومیت زدایی, طرح های جهادی, اردوی جهادی, محرومیت زدایی بسیج

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *