رئیس مجلس؛

تمرکز بودجه 98 بر روی صادرات/ مشوق‌های صادراتی در راه است

18 دی 1397 کد خبر : 9886111504 | بازدید : 731

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در بودجه سال آینده بر روی بحث صادرات تمرکز می‌کنیم و مشوق‌هایی را به این منظور در نظر می‌گیریم و با دولت عراق مذاکراتی در این زمینه انجام خواهیم داد.

 

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توانمندی‌های استان کرمانشاه که در هتل اسپیناس تهران برگزار شد، اظهار داشت: این عمل را که موجب شده سرمایه‌گذاران و مسئولین گرد هم بیایند را تحسین می‌کنم و پیشنهاد می‌کنم که استان‌های دیگر نیز این کار را انجام بدهند.

 

وی ادامه داد: در بودجه سال آینده بر روی بحث صادرات تمرکز می‌کنیم و مشوق‌هایی را به این منظور در نظر می‌گیریم و با دولت عراق مذاکراتی در این زمینه انجام خواهیم داد. 

 

لاریجانی استان کرمانشاه را دارای مزیت‌های بسیار خوبی دانست و مرز مشترک استان را با عراق و اقلیم کردستان و نیز راه آهن تهران-کرمانشاه- خسروی و نیز آثار تاریخی بسیار ارزشمند استان را، نشان از ریشه دار بودن مردم استان برشمرد و خاطر نشان کرد: در استان‌های دیگر اینقدر زمینه تاریخی و زمینه مناسب توریستی نداریم.

 

رئیس مجلس با اشاره به تحریم‌ها و بحث اقتصاد مقاومتی گفت: پتانسیل‌های تجاری‌،کشاورزی و صنعتی و در مسیر عتبات عالیات بودن استان کرمانشاه و نیز حضور این استان بر سر مسیر جاده ابریشم را از دیگر پتانسیل‌های کرمانشاه دانست.

 

وی افزود: باید در بحث تولیدات صنعتی و کشاورزی خلأهای موجود را پر کنیم و از بانک‌ها می‌خواهیم در این زمینه ما را پشتیبانی کنند، همچنین نمایندگان استان پیشنهادات خود را در این  رابطه به ما بدهند تا در بودجه سال آینده لحاظ شود.
تگها: صبح محلات, رئیس مجلس, علی لاریجانی, بودجه 98, صادرات, مشوقهای صادراتی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *