کارشناس مسائل سیاسی:

فتنه ۸۸ یک حرکت ضد نظامی و دینی بود/حماسه ۹دی نشان داد بصیرت ملت ایران از برخی خواص بیشتر است

5 دی 1397 کد خبر : 9886111420 | بازدید : 2110

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه گفت: فتنه ۸۸ نشان داد کسانی که در ایجاد آن نقش داشتند اعتقادی به مقدسات دینی و اسلام ندارند و این قضیه دست آنان را برای مردم رو کرد.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از دیار آفتاب؛ میزگرد «از فتنه تا حماسه - از خواص تا مردم» با حضور محمدجواد یاری، عباس خسروانی، حیدر جهانبخشی و مجتبی صدیقی از کارشناسان سیاسی استان مرکزی در پایگاه تحلیلی خبری دیار آفتاب برگزار شد.

 

 

حیدر جهانبخشی کارشناس مسائل سیاسی در این میزگرد در خصوص پیش‌زمینه‌های موجود در کشور که سبب به وجود آمدن فتنه ۸۸ شد، اظهار کرد: از مسائلی که در سیاست کمتر به آن توجه می‌شود و بعضاً مورد غفلت قرار می‌گیرد بحث معنویت و اخلاق است که متأسفانه بستر موضوعاتی مثل فتنه و همراهی با دشمن را فراهم می‌کند.

 

مسئولین اگر خود را خادم مردم بدانند خیانت نمی‌کنند

 

وی افزود: اگر فردی که در نظام جمهوری اسلامی عهده‌دار مسئولیت می‌شود ازلحاظ اخلاقی و معنوی رشد لازم را کرده باشد قطعاً خود را خادم مردم می‌داند و وقتی این دیدگاه را داشت به ملت خود خیانت نمی‌کند، متأسفانه برخی افراد در جریانات سیاسی به علت حب مقام و ریاست و ... به‌نظام ضربه زده، آن را زیر سؤال برده و به آن آسیب می‌رسانند.

 

جهانبخشی ادامه داد: متأسفانه وقتی سوابق بعضی شخصیت‌های بعد از انقلاب را بررسی می‌کنیم مشاهده می‌شود که انسان‌های خودساخته، باگذشت و صبوری نبوده‌اند، وگرنه همین افراد و جریاناتی که مسبب فتنه بودند اگر صبر می‌کردند و این جنجال را به پا نمی‌کردند حداکثر بعد از ۴ سال می‌توانستند دوباره نامزد شده و با کسب آراء بر کرسی ریاست جمهوری بنشینند.

 

فتنه ۸۸ یک حرکت ضد نظامی و دینی بود

 

این کارشناس مسائل سیاسی در مورد نقش اعتقادات دینی در حماسه روز نهم دی‌ماه عنوان کرد: باور به ائمه معصومین(ع) باعث شده تا انقلاب اسلامی تا امروز در مقابل فتنه‌های متعدد همچنان ایستاده و مقاومت نشان دهد وگرنه این انقلاب تا به امروز پابرجا نبود. فتنه ۸۸ نشان داد کسانی که در ایجاد آن نقش داشتند اعتقادی به مقدسات دینی و اسلام ندارند و این قضیه دست آنان را برای مردم رو کرد.

 

حماسه ۹ دی نشان داد بصیرت ملت ایران از برخی خواص بیشتر است

 

وی در رابطه با دستاوردهای داخلی و خارجی حماسه نهم دی‌ماه ۸۸ بیان داشت: همراهی و پشتیبانی توده مردم با حاکمیت نشان داد که بصیرت آن‌ها از برخی خواص بیشتر است، بنابراین دشمن که در این فتنه تلاش می‌کرد تا مردم را از حاکمیت دینی جدا کند شکست خورد. بنابراین از دستاوردهای این روز می‌توان به حضور به هنگام مردم در مواقع بحرانی انقلاب اشاره کرد.

 

این کارشناس سیاسی بیان کرد: درواقع مردم ما با این حضور به‌موقع خود نشان دادند در لحظاتی که دشمن داخلی و خارجی درصدد ضربه به‌نظام اسلامی است باقدرت پشتیبان حاکمیت بوده و همانند دفاع مقدس از آن دفاع می‌کنند.

 

جهانبخشی در مورد نقش رهبری در ایجاد ثبات در کشور، صیانت از آرای مردم و ایستادن جلوی دیکتاتوری‌ها گفت: حقیقتاً در رأس حکومت جمهوری اسلامی ولی‌فقیه عادل، بصیر و حکیم قرار دارد و وجود ایشان باعث دلسردی دشمنان از ایجاد شکاف بین مردم با نظام است. ایشان همچنین با ایستادن جلوی بدعت‌ها و زیر بار آن نرفتن جلوی فتنه‌های بیشتر را گرفتند که این ایستادگی با پشتیبانی مردم همراه شد و این باعث شد تا کشور با رهبری امام خامنه‌ای از این بحران عبور کند.

 

وی اضافه کرد: به همین علت دشمن تلاش می‌کند تا نفوذ کلام رهبری و تدابیر ایشان را در جامعه کمرنگ کند که این مسئله را توده مردم متوجه هستند ولی برخی از خواص یا غفلت کرده یا به‌عمد از آن صرف‌نظر می‌کنند.

 

 

وی در خصوص هشدار اخیر مقام معظم رهبری که به مردم گفتند شاید دشمن برای سال آینده نقشه کشیده باشد گفت: رهبر انقلاب با توجه به شناختی که از دشمن و اهداف او دارد هشدارهای لازم را به مردم و مسئولین می‌دهند. امسال قرار بر این بود تا بلوایی در کشور ایجاد شود که با بصیرت مردم و نهادهای امنیتی خنثی شد.

 

تکرار سخن دشمن از طرف مسئولین داخلی بستر فتنه جدید را فراهم می‌کند

 

جهانبخشی تصریح کرد: با توجه به پیش‌بینی رهبر انقلاب و شکست‌های دشمن در عرصه‌های منطقه و بین‌الملل احتمال آن وجود دارد تا فتنه‌های جدیدی را در سال آینده شاهد باشیم. همچنین باید توجه داشت که ممکن است دشمن با سرمایه‌گذاری بر سخنان بی‌ربط مسئولینی که تریبون در اختیاردارند و از طریق افرادی که سخن دشمن را تکرار کرده و بستر را فراهم می‌کنند فتنه تازه‌ای در کشور به راه بیندازد که برای مقابله با آن نیازمند آمادگی و بصیرت مردم هستیم.

 

انتهای پیام/
تگها: صبح محلات, فتنه 88, حماسه 9 دی, بصیرت, خواص, مردم, فتنه

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *