استاندار مرکزی:

تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام استان مرکزی نیازمند ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار است

18 آذر 1397 کد خبر : 9886111277 | بازدید : 1241

استاندار مرکزی اعتبار لازم برای پروژه‌های نیمه‌تمام استان را ۴ تا ۵ هزار میلیارد تومان دانست و گفت: بودجه استان یک‌دهم این مبلغ است و به همین علت قطعاً به ورود بخش خصوصی نیاز است.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی ضمن اشاره به اینکه دولت از پس بودجه تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام برنمی‌آید گفت: در کشور بیش از ۷۰ هزار پروژه نیمه‌تمام با نیاز ۵۰۰هزار میلیارد تومان داریم.

 

آقازاده با تأکید بر اینکه دولت نمی‌تواند این بودجه را تأمین کند اظهار کرد: مشوق‌های خیلی خوبی برای واگذاری این پروژه‌ها و همچنین ایجاد واحدهای تولیدی و کشاورزی در بودجه اختصاص داده‌شده است.

 

وی افزود: این مشوق‌ها می‌تواند بخش خصوصی را ترغیب کرده و برای آن‌ها انگیزه ایجاد کند. از طرف دیگر دولت با مشارکت بخش خصوصی می‌تواند بهترین استفاده را درزمینهٔ ارائه خدمات بهتر به‌ویژه در استان‌ها داشته باشد.

 

استاندار مرکزی تعداد پروژه‌های نیمه‌تمام استان را ۳۰۰ طرح برشمرد و تصریح کرد: همه پروژه‌ها قابل‌واگذاری نیست به‌عنوان‌مثال پروژه‌های راه و جاده را نمی‌توان واگذار کرد اما واگذاری پروژه‌های امور عمومی مانند ورزشی، فرهنگی و هنری امکان‌پذیر است.

 

وی عنوان کرد: ۲۰ تا ۲۵ درصد این پروژه‌ها را برای واگذاری شناسایی کردیم و اگر بخش خصوصی تمایل داشته باشد دولت برای واگذاری مشتاق است.

 

آقازاده اعتبار لازم برای پروژه‌های نیمه‌تمام استان را ۴ تا ۵ هزار میلیارد تومان دانست و ادامه داد: بودجه استان یک‌دهم این مبلغ است و به همین علت قطعاً به ورود بخش خصوصی نیاز است.

 

وی خاطرنشان کرد: جلسه بعدی شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت با حضور فعالین اقتصادی ساوه و زرندیه در این شهرستان برگزار می‌شود.
تگها: صبح محلات, استاندار مرکزی, آقازاده, تکمیل پروژه های نیمه تمام, اعتبارات دولتی, 5 هزار میلیارد اعتبار

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *