فیفا پاداش تیم های ایرانی را مشخص کرد

پاداش میلیاردی استقلال و پرسپولیس از جام جهانی

15 آذر 1397 کد خبر : 9886111245 | بازدید : 5514

پاداش فدراسیون و تیم‌های باشگاهی فوتبال پس از جام‌جهانی ۲۰۱۸ اعلام شد و استقلال ایران با بیشترین ملی‌پوش از نظر میزان دریافت پاداش، در رده سوم آسیا ایستاد.

 

به گزارش صبح محلات؛ به نقل از خبرورزشی، فیفا پاداش فدراسیون‌ها و تیم‌های باشگاهی حاضر در جام‌جهانی فوتبال را اعلام کرد و بر این اساس سهم تمامی باشگاه‌هایی که نماینده‌ای در تیم‌های ملی داشتند، مشخص شد.

 

دشت خوب سرخ‌آبی‌ها از جام جهانی

بر این اساس تیم فوتبال استقلال ایران بیشترین مبلغ را از نظر حضور بازیکنان ملی‌پوش در تیم ملی دریافت کرده است. آبی‌پوشان با دریافت ۸۴۰ هزار و ۵۱۰ دلار (بالای ۹ میلیارد تومان) در رده اول باشگاه‌های ایران قرار دارند و در آسیا جایگاه سوم را کسب کرده‌اند. پرسپولیس هم مبلغ ۶۴۹ هزار و ۴۸۵ دلار (بالای هفت میلیارد تومان) از فیفا دریافت خواهد کرد.

 

تیم‌های فوتبال الهلال و الاهلی عربستان در رده‌های اول و دوم قاره کهن قرار دارند.

 

در اروپا نیز منچستر سیتی انگلیس با دریافت مبلغی در حدود ۵ میلیون دلار در صدر قرار دارد و تیم‌های رئال مادرید اسپانیا و تاتنهام انگلیس عناوین دوم و سوم را در اختیار دارند.

 

دشت خوب سرخ‌آبی‌ها از جام جهانی

در بخش سهم کنفدراسیون‌های فوتبال جهان، فدراسیون فوتبال عربستان در حدود ۶.۵ میلیون دلار، فدراسیون فوتبال ژاپن در حدود ۳.۷ میلیون دلار و فدراسیون فوتبال کره‌جنوبی در حدود ۳ میلیون دلار در رده‌های اول تا سوم قاره آسیا قرار دارند. فدراسیون فوتبال ایران هم مبلغی در حدود ۲ میلیون و ۲۵۴ هزار دلار دریافت کرده است.

 

در میان باشگاه های ایرانی نیز استقلال، پرسپولیس، سایپا و ذوب آهن بیشترین مبالغ را دریافت کرده‌اند.

 

دشت خوب سرخ‌آبی‌ها از جام جهانی

از نظر تعداد بازیکن ملی‌پوش که برخی هم به صورت لژیونر به تیم‌های مختلف نقل مکان کرده‌اند، پرسپولیس ایران پس از الهلال و الاهلی عربستان، با ۱۰ بازیکن در رده سوم قاره کهن قرار دارد.

 

دشت خوب سرخ‌آبی‌ها از جام جهانی

در اروپا هم انگلیس، اسپانیا و آلمان به ترتیب بیشترین مبالغ را از فیفا به واسطه جام جهانی ۲۰۱۸ دریافت کرده‌اند.

 

در اروپا هم باشگاه‌های چلسی، منچستر سیتی و رئال مادرید به ترتیب با دارا بودن ۱۹ بازیکن ملی‌پوش (چلسی و من سیتی) و ۱۸ (رئال مادرید) عناوین اول تا سوم را در اختیار دارند. 

 

کشور انگلیس با بیش از ۳۷ میلیون دلار بیشترین سود را از فیفا در جام جهانی ۲۰۱۸ داشته است و کشور‌های اسپانیا و آلمان هم در رده‌های دوم و سوم قرار دارند.

 

نکته جالب توجه حضور کشور عربستان در رده هفتم، ژاپن و کره‌جنوبی در رده‌های چهاردهم و پانزدهم است.

 

ایتالیا و ترکیه هم با وجود اینکه تیم‌ملی کشورش‌هایشان در جام جهانی حضور نداشتند با حدودا ۱۷.۵ میلیون دلار و ۴.۶ میلیون دلار به ترتیب در رده‌های چهارم و دهم ایستاده‌اند.

 

در عرصه باشگاهی هم لیست تیم‌های برتر ارائه شده است که در زیر می‌بینید:

 

دشت خوب سرخ‌آبی‌ها از جام جهانی

باشگاه‌های منچستر سیتی انگلیس، رئال مادرید اسپانیا، تاتنهام انگلیس، بارسلونا اسپانیا و پاری سن ژرمن فرانسه به ترتیب با قرار گرفتن در رده اول تا پنجم بیشترین سود را از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه کسب کرده‌اند.

 

انتهای پیام/
تگها: صبح محلات, هدیه میلیاردی, استقلال, پرسپولیس, باشگاه های ایران, فیفا, جام جهانی, پاداش حضور در جام جهانی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات