فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی مطرح کرد:

ایجاد بیش از ۸۰۰۰ شغل پایدار توسط سپاه و بسیج در استان مرکزی/اجرای ۲۴۰ پروژه محرومیت زدایی

8 آذر 1397 کد خبر : 9886111206 | بازدید : 2269

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی، ایجاد بیش از ۸۰۰۰ شغل پایدار، اختصاص بیش از ۵۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالی، آموزش ۳۰ هزار نفر در ۱۴ عرصه و حضور بیش از ۶۰ هزار نفر در طرح های فرهنگی را از فعالیت های سپاه و بسیج برشمرد .

 

به گزارش صبح محلات به نقل از دیار آفتاب؛ سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بعدازظهر چهارشنبه در نشست صمیمانه با فرماندهان بسیج ادارات کل استان ضمن تأکید بر تفکر، اقدام و عملکرد بسیجی گفت: دایره بسیج هیچ‌گاه محدود نیست و هرکس برای این کشور و مردم و مبانی و ارزش‌های الهی قدم برمی‌دارد در این دایره قرار می‌گیرد و بسیجی است.

 

کریمی با تکیه‌بر سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی، امیر المومنین علی (ع) را به‌عنوان بسیجی تمام‌عیار و معیاری برای بسیجیان معرفی کرد و افزود: در هر پیشرفتی در دوران جمهوری اسلامی تفکر بسیجی تأثیر داشته که می‌توان موفقیت‌های در منطقه را نیز حاصل انتقال این تفکر به سایر نقاط برشمرد.

 

وی اعتقاد و التزام عملی به مبانی دینی و همچنین توجه به قانون را از شاخصه‌های بسیجی برشمرد و تصریح کرد: همه‌چیز برمدار قانون اتفاق می‌افتد و به عبارتی قانون معیار اصلی فعالیت‌ها است.

 

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی توجه به سیره و خط حضرت امام (ره) و التزام عملی به ولایت مطلقه فقیه را از دیگر شاخصه‌های بسیجی دانست و ادامه داد: رابطه بسیجی با رهبری و انقلاب یک رابطه هویتی است.

 

وی با اشاره به اینکه همه باید از شرایط اقتصادی امروز کشور درک صحیحی داشته باشند اظهار کرد: شعار ما همچون رهبری کمک با تمام توان به دولت‌هاست و امروز هم در کنار دولت می‌توانیم از مشکلات موجود رهایی پیدا کنیم.

 

کریمی ضمن اشاره به مؤلفه‌های قدرت در جمهوری اسلامی ایران تشریح کرد: امروز بسیجی باید با توجه به شاخصه‌های بیان‌شده و تکیه‌بر استعدادهای موجود در کشور به شکلی همه‌جانبه کشور را دررسیدن به اهداف کمک کند و در کنار این هم به دفاع از ارزش‌ها بپردازد.

 

سپاه و بسیج متعلق به هیچ جریان سیاسی نیست

 

وی ضمن تأکید بر اینکه سپاه و بسیج متعلق به هیچ جریان سیاسی نیست بلکه متعلق به جریان انقلاب است عنوان کرد: تلاش کرده‌ایم آنچه در اختیار بسیج هست را در هر زمینه‌ای به کار بگیریم و معتقدیم که هر چه در مجموعه موجود است باید در راستای خدمت به مردم و انقلاب به کار گرفته شود.

 

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی ورود سپاه و بسیج به عرصه‌های مختلف را مبتنی بر رسالت تعیین‌شده در قانون دانست و تصریح کرد: همه اقدامات انجام‌شده توسط سپاه پاسداران و بسیج با مدیران دولتی هماهنگ و همراه است.

 

ایجاد بیش از ۸۰۰۰ شغل پایدار توسط سپاه و بسیج

 

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود ایجاد بیش از ۸۰۰۰ شغل پایدار، اختصاص بیش از ۵۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالی، آموزش ۳۰ هزار نفر در ۱۴ عرصه و حضور بیش از ۶۰ هزار نفر در طرح‌های فرهنگی را از فعالیت‌های سپاه و بسیج برشمرد و اظهار کرد: در حوزه محرومیت‌زدایی بیش از ۲۴۰ پروژه را در دستور کارداریم که ۵۴ پروژه تحویل‌شده است و همچنین در بحث قرارگاه پیشرفت و آبادانی در ۵۰ روستای ۳ دهستان در حال فعالیت هستیم.

 

کریمی، اضافه کردن ۶۰ هزار متر زیرساخت ورزشی به زیرساخت‌های ورزشی استان، برقراری ۵ بیمارستان صحرایی و به‌طور متوسط پوشش عمومی ۲۵۰ هزار نفر و تخصصی ۳ هزار نفر در هر یک از این‌ها، کمک به آموزش‌وپرورش ، تشکیل ۱۴ گروه تخصصی پزشکی و فعالیت در ۱۴ روستا با کمک ارتش را از دیگر فعالیت‌ها عنوان کرد و افزود: در زلزله کرمانشاه برای اسکان اولیه ، استان مرکزی رتبه اول را کسب کرد و همچنین از ۱۸۰۰ واحد اختصاص‌یافته به بهزیستی برای ساخت ، ۲۷ واحد توسط سپاه استان ساخته شد.

 

وی فعالیت در حوزه گیاهان دارویی و پیشرفت در این حوزه را زیرمجموعه فعالیت‌های اقتصاد مقاومتی برشمرد و خاطرنشان کرد: امید است که برای پیشبرد اهداف کشور مسئولین دستگاه‌ها سپاه را در کنار خود و به‌عنوان یک یار ببینند.

 

انتهای پیام/

 
تگها: صبح محلات, سردار کریمی, سپاه روح الله استان مرکزی, ایجاد شغل, شغل پایدار, خدمات بسیج

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *