فوت ۲۵۶ نفر در حوادث رانندگی استان مرکزی؛

جاده‌هایی که همچنان قربانی می گیرند

28 آبان 1397 کد خبر : 9886111129 | بازدید : 900

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: در شش‌ماهه نخست سال جاری ۲۵۶ نفر در تصادفات به وقوع پیوسته در محورهای ارتباطی استان فوت شدند که این میزان نسبت به سال گذشته ۷ درصد رشد را نشان می‌دهد.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از دیار آفتاب؛ امروزه یکی از بیشترین علل مرگ‌ومیر در کشور مربوط به حوادث جاده‌ای است و استان مرکزی به علت قرارگیری در کریدور شمال به جنوب و محور مواصلاتی غرب به شرق کشور یکی از استان‌های پرتردد محسوب می‌شود.

 

با وجود افزایش ایمنی و روند رو به کاهش آمار تلفات جاده‌ای در ایران، این تصادفات همچنان مهمترین عامل مرگ و میر در کشور بحساب می‌آیند.

 

با توجه به وارد شدن به فصل سرد سال و بیشتر شدن آمار سوانح رانندگی، لزوم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط رانندگان در کنار ایجاد شرایطی برای تسهیل عبور و مرور دو امر اصلی در جهت کاهش تلفات جاده‌ای است.

 

فرمانده انتظامی استان مرکزی:

افزایش ۷ درصد تلفات جاده‌ای در استان مرکزی

 

کیومرث عزیزی فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به آمار تلفات جاده‌ای شش‌ماهه نخست امسال و مقایسه آن با سال گذشته عنوان کرد: طبق آمارها در شش‌ماهه نخست سال گذشته ۲۴۳ نفر و در شش‌ماهه نخست سال جاری ۲۵۶ نفر در تصادفات به وقوع پیوسته در محورهای ارتباطی استان فوت شدند که ۷ درصد رشد را نشان می‌دهد.

 

 

عزیزی تصریح کرد: طی این مدت ۳۷درصد حوادث جاده‌ای استان در محورهای اصلی، ۱۸درصد در محورهای آزادراهی، ۱۷ درصد در بزرگراه‌ها و ۲۸ درصد در محورهای فرعی و روستایی رخ‌داده است.

 

وی ادامه داد: عمده حوادث جاده‌ای منجر به تلفات استان مرکزی امسال در آزادراه ساوه - همدان، اراک - قم، ساوه - تهران، محور قدیم ساوه - همدان و محور دلیجان - محلات رخ‌داده است.

 

فرمانده انتظامی استان مرکزی در ادامه گفت: عمده‌ترین علل حوادث به ترتیب مربوط به عدم توجه رانندگان به جلو، ۲۰درصد انحراف به چپ، ۷ درصد رعایت نکردن حق تقدم و ۶ درصد سرعت غیرمجاز بوده است.

 

عزیزی تصریح کرد: بیشترین انواع حوادث رانندگی این استان در این مدت به ترتیب شامل واژگونی خودرو، برخورد دو وسیله نقلیه، برخورد وسیله نقلیه با موتورسیکلت، برخورد خودرو با عابر پیاده و برخورد وسیله نقلیه با اشیا بوده است.

 

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مرکزی:

آشکارسازی نقاط حادثه‌خیز استان با علائم رانندگی

 

علی زندی فر مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مرکزی در خصوص اقدامات صورت گرفته جهت بهبود وضعیت راه‌های استان اظهار کرد: طی برنامه‌ای که از سال ۱۳۸۵ ایجاد شد، طی دوره‌های سه‌ساله با حضور پلیس‌راه و کارشناسان مربوطه نقاط حادثه‌خیز استان مشخص‌شده‌اند.

 

وی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته با برطرف کردن مشکلات، این نقاط را که بیش از ۱۰۰ مورد بود به ۳۲ نقطه کاهش‌یافته است تصریح کرد: این ۳۲ نقطه نیز در دستور کار قرار دارند تا مشکلاتشان برطرف شود.

 

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مرکزی بیان کرد: بعضی موارد با توجه به بودجه‌های تخصیص‌یافته درصدد برطرف کردن مشکل هستیم و درصورتی‌که رفع مشکلات نیازمند بودجه اساسی باشد و فعلاً مقدور نباشد، نقاط حادثه‌خیز با علائم و بعضاً روشنایی‌های کافی آشکارسازی می‌شود.

 

زندی فر افزود: اگر دریکی از راه‌های استان راننده با بی‌توجهی به علائم و نشانه‌ها یا در اثر خواب‌آلودگی باعث سانحه می‌شود این به دلیل مشکل راه نیست، تمام راه‌های استان را استاندارد یا آشکارسازی کرده‌ایم.

 

وی با اشاره به قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در خصوص تأثیر جاده‌ها و راهداری در تصادفات و سوانح رانندگی عنوان کرد: در حدود یک سال گذشته حدود ۱۰۰ مورد گزارش‌شده که راهداری مقصر شناخته‌شده اما بعداً با ارجاع پرونده به مراجع قضایی و بررسی‌های بیشتر در بیش از ۹۰ درصد پرونده‌ها راهداری تبرئه شده است.
تگها: صبح محلات, حوادث رانندگی, جاده های استان مرکزی, فرماندهی انتظامی, راه و شهرسازی, راهداری, تصادفات فوتی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات