رئيس پليس فتا استان مركزي خبر داد:

دستگیری مدیر کانال تلگرامی عامل هتک حیثیت دانشجویان در استان مركزي

28 آبان 1397 کد خبر : 9886111128 | بازدید : 1044

رئيس پليس فتا فرماندهي انتظامي استان مركزي گفت: فردي كه با راه‌اندازی يك كانال تلگرامي،دریکی از دانشگاه‌های سطح استان، باعث هتك حيثيت برخي دانشجويان شده بود، در تحقيقات پليس فتا استان شناسايي و دستگير شد.

 

به گزارش صبح محلات، سرهنگ احسان آنقی رئيس پليس فتا فرماندهي انتظامي استان مركزي در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري دیار آفتاب؛ از شناسایی و دستگیری عامل هتک حیثیت در فضای مجازی در استان خبر داد و گفت: این مجرم سایبری، با بهره‌گیری از شبکه اجتماعی تلگرام با تعداد اعضای بیش از ۴۰۰۰ نفر اقدام به بر هم زدن امنیت روانی در محیط يكي از دانشگاه‌های استان شده و برای چندین نفر از دانشجویان خانم، مشکلات متعددي را ايجاد كرده بود.

 

وي افزود:‌ با شكايت چند نفر از دانشجويان، تحقيقات كارشناسان پليس براي شناسايي اين فرد آغاز شد و سرانجام، در مراحل اقدامات تخصصي کارشناسان پلیس، اين فرد شناسایی و دستگیر شد.

 

اين مقام انتظامي یادآور شد: با احضار اين فرد به پليس فتا، متهم در مواجهه با مستندات پرونده، اعتراف کرد کلیه اعمال مجرمانه خود را با استفاده از يك ربات تلگرامی و باهدف سرگرمی انجام داده است.

 

آنقی با اشاره به اعزام متهم به دادسرا به شهروندان هشدار داد: با توجه این‌که پرونده‌های هتک حیثیت و نشر اکاذیب در فضای مجازی رو به افزایش است ؛کاربران سعی کنند در اکانت شبکه‌های اجتماعی خود تنظیمات حریم شخصی امنیتی را لحاظ کنند تا مورد سوءاستفاده مجرمان قرار نگیرند.

 

 رئیس پلیس فتا فرماندهي انتظامي استان مرکزی خاطرنشان کرد: کاربران هشدارهای پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام‌رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

 

انتهای پیام/
تگها: صبح محلات, پلیس فتا, استان مرکزی, دستگیری مدیر کانال تلگرامی, هتک حیثیت

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *