عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

حجم بالای واردات کالا؛ خیانت به کشور و خدمت به بیگانگان است/منفی شدن تراز تجاری طی ۱۰ ماه نخست سال

5 اسفند 1396 کد خبر : 9886110914 | بازدید : 1494

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: واردات کالاهایی که مشابه آن در داخل کشور تولید می‌شود یا امکان تولید وجود دارد، خیانت به کشور، تولید و اشتغال، و خدمت به بیگانگان و اجانب است.

 

به گزارش صبح محلات؛ علی اکبر کریمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ندای تفرش، در خصوص عملکرد دولت در بحث صادرات کالاها و ارزآوری برای کشور گفت: در ۱۰ ماه امسال، تراز تجاری منفی بوده و از سوی دیگر حجم واردات ۶ میلیارد دلار بیشتر از صادرات بوده است که این امر نشان می‌دهد دولت نتوانسته در خصوص کنترل واردات اقدامات خوبی را انجام دهد.

 

کریمی اظهار کرد: بالابودن حجم واردات عاملی برای ایجاد فشار به وضعیت ارزی کشور و یکی از دلایل گرانی‌های اخیر است که از ناحیه افزایش تقاضا برای ارز به وجود آمده و برخلاف اقتصاد مقاومتی است.

 

وی افزود: دولت باید مانع واردات کالاهایی شود که مشابه آن در داخل کشور تولید می‌شود و تلاش کند کالاهایی که امکان تولید آنها نیز در داخل وجود دارد وارد نشود. واردات این گونه کالاها در داخل کشور خیانت به کشور، تولید و اشتغال، و خدمت به بیگانگان و اجانب است و عامل بیکاری نیروهای ایرانی است.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دولت در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید در مهار و کنترل واردات از یک طرف و تشویق صادرات از طرف دیگر اقدام کند تا بتواند با افزایش صادرات، افزایش تولید و اشتغال را به همراه داشته باشد.

 

انتهای پیام/م
تگها: صبح محلات, واردات بی برنامه, خیانت به کشور, منفی شدن تراز مالی کشور, کمک به بیگانگان, عملکرد اقتصادی دولت

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات