مشروح سخنان ائمه جمعه استان مرکزی؛

اجرای چراغ‌خاموش سند ۲۰۳۰ در استان مرکزی/تشبیه مسکن و محل زندگی مردم به قوطی کبریت منش نادرستی است

7 بهمن 1396 کد خبر : 9886110756 | بازدید : 1686
خطیبان جمعه استان مرکزی با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، ضمن گلایه از سخنان مسئولی که محل زندگی مردم را به قوطی کبریت تشبیه کرده بود، بر لزوم خدمت رسانی مسئولان به قشر ضعیف جامعه شدند.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از دیار آفتاب؛ ائمه جمعه استان مرکزی در خطبه های نماز جمعه این هفته به برگزاری مراسم ایام فاطمیه اشاره کردند و به بیان فضائل و کرامات حضرت فاطمه زهرا(س) این بانوی بزرگ جهان اسلام پرداختند. 

امامان جمعه استان مرکزی همچنین در آستانه دهه فجر، ضمن بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی، به تلاش های دشمن برای کمرنگ جلوه دادن این دستاوردها اشاره کردند.

خطیبان جمعه استان با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، ضمن گلایه از سخنان مسئولی که محل زندگی مردم را به قوطی کبریت تشبیه کرده بود، بر لزوم خدمت رسانی بیش از پیش مسئولان تاکید کرده و خواستار مقابله با مسئولان منفعت طلب،اشرافی و تجملگرا شدند.

در بخشی از سخنان خود بر ضرورت دفاع از مظلوم و همچنین حمایت از فلسطین به عنوان اولین مسئله جهان اسلام تاکید کردند.

ائمه جمعه استان همچنین با گلایه از اجرای چراغ خاموش سند ۲۰۳۰ در مدارس استان مرکزی، این سند را طرحی برای خدشه وارد کردن به حیا، انسانیت و ایمان کودکان و نوجوانان به عنوان نسل های آینده این کشور دانستند و از مسئولان خواستند تا مانع اجرای این مبانی در مدارس شوند.

 

آیت الله دری نجف آبادی:

برخی مسئولان به جای خدمت‌رسانی به فکر جیب خود هستند/فلسطین؛ همچنان اولین مسئله جهان اسلام

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه های این هفته نماز جمعه اراک به ایام سوگواری دهه اول شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اشاره کرد و افزود: این ایام فرصت خوبی است تا جایگاه بانوان و خانواده ها را در تربیت فرزندان شایسته در جامعه ترویج کنیم.

دری نجف آبادی با اشاره به اینکه بانوان و خانواده‌ها نقش و جایگاه ویژه ای در جامعه اسلامی دارند اظهار کرد: خوشبختانه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این جایگاه تقویت شد و شاهد حضور بانوان در عرصه های مختلف بوده ایم.

وی با بیان اینکه بانوان نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل می هند ادامه داد: با سرمایه گذاری بر روی این قشر از جامعه می توانیم الگو های با عظمتی را برای تربیت نسل های آینده داشته باشیم.

امام جمعه اراک افزود: بیگانگان همواره به دنبال این هستند با رسانه های خود بنیان های خانواده را به سمت بی بندو باری و سستی سوق دهند، لازم است بانوان در برابر این تهدیدات بیگانگان هوشیاری لازم را داشته باشند.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به اینکه زنان قبل از انقلاب نقش و جایگاه ویژه ای در جامعه نداشتند اظهار کرد: انقلاب مسیر بانوان را به سمت مسیر الهی، عزت، تقوا و... تغییر داد.

دری نجف آبادی دامن مادران را بزرگترین دانشگاه انسان سازی دانست و گفت: از دامن این مادران شایسته، فرزندان برومند تربیت می شود که در عرصه های مختلف نقش آفرین می کنند.

امام جمعه اراک با اشاره به همزمانی ایام فاطمیه و دهه مبارک فجر بیان کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی ها صورت گیرد که حرمت هر دو مناسبت حفظ شود.

برخی مسئولان به جای حاشیه سازی به فکر خدمتگزاری باشند

وی دهه فجر را بهترین فرصت تبیین دستاوردهای نظام عنوان کرد و ادامه داد: البته این بدان معنا نیست که کمبودها فراموش شود بلکه باید با جدیت پیگیر رفع کمبودها و مشکلات بود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیکاری، حاشیه نشینی، مواد مخدر، چالش های اجتماعی و... را از مهمترین مشکلات جامعه امروزی عنوان کرد و یادآور شد: دولت و مجلس باید با همدلی و با جدیت برای رفع مشکلات تلاش کند.

وی با بیان اینکه متاسفانه برخی به جای خدمات به مردم به فکر جیبشان هستند افزود: در کشور ظرفیت های خوبی در بخش های مختلف داریم که با بهره گیری مناسب از این ظرفیت ها می توان در عرصه های مختلف نقش آفرین بود.

استفاده صحیح از فضای مجازی فرهنگ سازی شود

دری نجف آبادی در خصوص فضای مجازی گفت: هیچگاه به دنبال مسدود کردن شبکه های مجازی نبودیم ولی معتقدیم که باید استفاده از این فضا در جامعه فرهنگ سازی شود.

امام جمعه اراک تصریح کرد: دشمنان با راه اندازی این فضا، به دنبال نفوذ و پیاده کردن اهداف شیطانی خود و آسیب زدن به جامعه اسلامی هستند.

وی اضافه کرد: این انتظار را از مسئولان داریم با قدرت در برابر چالش های این فضا ایستاده و تدابیر لازم را نسبت به آن داشته باشند.

فلسطین همچنان مسئله اول جهان اسلام است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه فلسطین به عنوان مسئله اول جامعه اسلامی است بیان کرد: هیچ اقدامی باعث نمی شود که جمهوری اسلامی از این هدف دور باشد.

وی خاطرنشان کرد: اقداماتی که در این مسیر انجام می شود به منظور مقابله با جمهوری اسلامی و مقاومت در منطقه است.

 

امام جمعه فرمهین:

دهه فجر؛ بهترین فرصت برای بازخوانی آرمان‌های انقلاب اسلامی

حجت الاسلام فیض کرمیان، امام جمعه فرمهین در خطبه های این هفته نماز جمعه فرمهین، دهه فجر را بهترین فرصت برای بازخوانی اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی دانست و گفت: استقلال در همه عرصه ها و خروج از نفوذ بیگانگان از ارزشمندترین آرمان های انقلابی مردم است که باید در صیانت از آن کوشید.

وی افزود: در ایام دهه فجر در مدارس، دانشگاه ها و تریبون ها پیشرفت های روزافزون کشور پس از انقلاب در عرصه های مختلف برای جوانان بیان شود.

دشمن با بزرگ نمایی مشکلات درصدد ناامید کردن جوانان است

فیض کرمیان اظهار کرد: دشمن با بزرگ نمایی مشکلات کشور به دنبال ناامید کردن جوانان این کشور است. پیروزی انقلاب اسلامی برای نظام دستاوردهای مختلفی داشت که باید به خوبی برای نسل جوان تبیین شود.

کمرنگ کردن دستاوردهای انقلاب، راهبرد دشمن در مواجه با جمهوری اسلامی ایران

امام جمعه فرمهین گفت: قبل از انقلاب اسلامی، کشورهای غربی ثروت و سرمایه های این کشور را به تاراج بردند و کشور ما تحت سلطه بیگانگان بود که مهم ترین دستاورد انقلاب استقلال و عزت برای کشور است.

وی گفت: دشمن با برنامه ریزی می خواهد دستاوردهای انقلاب را تحریف کند و برای رسیدن به اهدافش همه توان خود را به کار گرفته است و باید جوانان ما در برابر هجمه های دشمن هوشیار باشند.

فیض کرمیان تصریح کرد: ملت ایران لایق بهترین ها هستند و مسئولان هم باید رفاه و آسایش مردم را فراهم کرده و  تلاش خود را برای رفع مشکلات موجود به کار گیرند.

امام جمعه فرمهین اظهار کرد: باید با تورم و گرانی در کشور مقابله شود، مسئولان باید مشکلات اقتصادی کشور را بررسی و با اتحاد و انسجام آنها را برطرف کنند.

ایام فاطمیه بهترین فرصت برای شناخت مقام حضرت زهرا(س)

وی با اشاره به شهادت حضرت زهرا(س) بر لزوم تبیین احادیث و فضایل حضرت زهرا(س) برای فرزندان خود تاکید کرد و گفت: با احیای مجالس اهل بیت(ع) خود و فرزندانمان را بیمه کنیم.

فیض کرمیان افزود: معرفت به اهل بیت(ع) نور هدایت است، ایام فاطمیه بهترین فرصت است تا ما مقام حضرت زهرا(س) را بهتر از گذشته شناخته و درک کنیم.

امام جمعه فرمهین اظهار کرد: از شهرستان شدن فراهان زمان کوتاهی می گذرد، همه باید برای توسعه و پیشرفت شهرستان تلاش کنیم، مسئولان شهرستانی از همه ظرفیت ها برای ایجاد توسعه پایدار همت کنند و در مقابل اقدامات ناامید کننده در شهرستان بایستند.

 

امام جمعه ساوه:

تشبیه مسکن و محل زندگی مردم به قوطی کبریت منش نادرستی است

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی، امام جمعه ساوه در خطبه های نماز جمعه این شهر گفت: نفوذ، فساد، بی عدالتی و انحراف ارزش ها مهمترین تهدیدات برای انقلاب است لذا باید در جشن های انقلاب به مناسبت دهه فجر، ارزش های انقلاب را در محله ها تبیین و یادآوری کرد.

خطیب نماز جمعه ساوه با تبریک دهه فجر اظهار کرد:  دستاوردهای انقلاب باید بیان شود ، انقلاب اسلامی  خدمات بسیاری به شهرها و روستاهای سراسر ایران داده است.

وی ادامه داد: عزت و اقتدار، شکوفایی علمی ، خودباوری ،امنیت و استقلال از دستاوردهای انقلاب است.

حسینی با بیان اینکه دشمن پروژه نفوذ را در ابعاد فرهنگی، سیاسی و اقتصادی پیگیری می کند، گفت: در تاریخ انقلاب با وجود ریزش بعضی انقلابی ها شاهد رویش های عالی مانند شهید حججی بودیم.

وی ادامه داد: نفوذ فرهنگی امکان دارد از طریق تربیت یافتگان غربی و روشنفکران دانشگاهی، مدارس و حوزه های علمیه هم صورت بگیرد.

قوطی کبریت خواندن مسکن و محل زندگی مردم منش نادرستی است

خطیب نماز جمعه ساوه اظهار کرد: نمایندگان مجلس در این وضعیت نامساعد اقتصادی به جای افزایش حقوق مسئولان رده بالا، حقوق کارمندان پایین دست و کارگران را افزایش دهند.

وی ادامه داد: شکاف طبقاتی خلاف عدالت است، این منش غلط است که مسکن مهر و محل زندگی مردم را قوطی کبریت بنامیم و سازندگی نکنیم.

حسینی با اشاره به توطئه برجام ۳ و ۲ تصریح کرد: برخی تحلیل ها حکایت از این دارد که بعضی افراد به اغتشاشات دامن زدند تا به مردم بگویند این مشکلات اقتصادی را باید با برجام موشکی و منطقه ای حل کرد.

وی افزود: اگر این خبر واقعیت داشته باشد، این اقدام خیانت به ملت و رهبری است، از دستگاه دیپلماسی می خواهیم رسما خبر وزیر خارجه آلمان در خصوص مذاکرات موشکی را تکذیب کند و سفیر آن را احضار کند.

اجرای چراغ خاموش سند ۲۰۳۰ در استان مرکزی

امام جمعه ساوه گفت: برخی در سند ۲۰۳۰ صراحتا به دنبال نفی نقش دین و آموزه های دینی در زندگی دانش آموزان هستند. متاسفانه در همین استان این سند به صورت چراغ خاموش در حال اجراست که باید معلمان هوشیار باشند.

نفی هویت زنانگی در کنوانسیون رفع تبعیض علیه زنان

وی افزود: یکی دیگر از ابزارهای نفوذ فرهنگی، همین اسناد بین‌المللی است، کنوانسیون رفع تبعیض علیه زنان به ظاهر دنبال رفع تبعیض است اما به دنبال نفی هویت زنانگی و مردانگی و نقش مهم مادری، تربیت فرزند و مدیریت خانه هستند.

حسینی بیان کرد: دولت پاسخ دهد، این همه جاسوس در عالی ترین و امنیتی ترین نهادهای دولتی چطور حضور یافتند.

وی ادامه داد: قوه قضائیه پاسخ دهد چرا و به چه قیمتی جاسوسانی مانند جیسون رضائیان و همسرش را آزاد کرد.

 

امام جمعه آشتیان:

دشمن به دنبال شکست اتحاد و القای ناکارآمدی نظام اسلامی است

حجت الاسلام غلام رضا نیشابوری، امام جمعه آشتیان در خطبه های این هفته نماز جمعه  ضمن عرض تسلیت فرا رسیدن ایام شهارت حضرت زهرا(س) گفت: زهرا(س) عطیه الهی به پیامبر و حضرت خدیجه بود و شناخت آن حضرت مانند شناخت لیله القدر است.

بازخوانی حقایق تاریخ انقلابی اسلامی ضروری و لازم است

وی افزود: در سی و نهمین سالگرد انقلاب اسلامی بازخوانی حقایق تاریخ انقلابی اسلامی ضروری و لازم است. باید چهره واقعی رژیم فاسد پهلوی را به جوانان بشناسانیم.

نیشابوری اظهار کرد: باید در دهه  فجر دستاورد های مادی و معنوی انقلاب را بیان کنیم، از بازگشت غرب به کشور ایران و استقلال و رهایی از بردگی ابر قدرتها و اقتدار بی نظیر و پیشرفت علمی و پیروزی های فراوان در عرصه بین المللی سخن بگوییم.

امام جمعه آشتیان اظهار کرد: نسل جوان ما باید به دستاورد ها و پیشرفت های انقلاب افتخار کند، یکی از اهداف دشمن تحریف تاریخ انقلاب و وارونه جلوه دادن آن است.

وی گفت: اساسی ترین نیاز اساسی کشور آرامش عمیق و اتحاد و انسجام ملی و امید بخشی به مردم است، البته امید بخشی نباید کاذب و سطحی باشد بلکه مسئولان با عملکرد خود در ایجاد اشتغال پایدار و خروج از رکود و مبارزه با فساد و عمل به اقتصاد مقاومتی امید واقعی را در مردم ایجاد کنند.

دشمن دنبال شکستن اتحاد و القای ناکارآمدی نظام اسلامی است

نیشابوری بیان کرد: دشمن به دنبال شکستن اتحاد و القای ناکارآمدی نظام اسلامی است، در این شرایط عقل سلیم حکم می کند بر روی مصالح و منافع ملی و تقویت اتحاد و انسجام و کنار گذاشتن تعصبات کور جناحی متمرکز شویم.

امام جمعه آشتیان با اشاره به حوادث منتهی به پیروزی انقلاب گفت: ۲۲ بهمن یکی از مصادیق غلبه اراده خداوند بر ظلم و ستم دشمنانش است، شواهد حکایت می کند که دولت آمریکا و انگلیس و بختیار تمام تلاش خود را کردند تا امام وارد ایران نشود ولی شرایط انقلاب و حضور مردم در صحنه باعث شد که آنها چاره ای جز تسلیم شدن نداشته باشند و اراده پولادین امام خمینی بر اراده شیاطین پیروز شد.

وی گفت: سردمداران ظلم قبل از انقلاب حتی نقشه ترور امام(ره) را کشیده بودند اما اراده الهی و ایمان مردم نقشه ها را نقش بر آب کرد، آمریکا و انگلیس و دولت بختیار می دانستند، حضور امام(ره) در ایران به منزله پایان حکومت پهلوی است.

نیشابوری با اشاره به رزمایش محمدرسول الله گفت: پیام این رزمایش اقتدار ارتش و نیروهای مسلح و آمادگی پاسخگویی به هر تجاوزی است، هر دست تجاوزی که به سمت ایران دراز شود، قطع می شود.

ایران از حقوق بین الملل خود عقب نشینی نمی کند

امام جمعه آشتیان ادامه داد: ایران درباره مساله موشکی با هیچ کشوری مذاکره نمی کند. ایران از حقوق بین الملل خود عقب نشینی نخواهد کرد، حرف آخر همان است که رهبر معظم انقلاب فرمود؛« ما در برابر تمام رفتار های دشمن ایستادگی خواهیم کرد و از حقوق خود دفاع می کنیم».

 

امام جمعه کمیجان:

ضرورت نقل واقعیت‌های تاریخ انقلاب اسلامی برای نسل جوان/پیشرفت‌ ایران با وجود تحریم‌ها ستودنی است

حجت‌الاسلام مقدسی‌پور، امام جمعه کمیجان در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته کمیجان با اشاره به فرا رسیدن دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: اکنون که در آستانه دهه فجر و سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم یادآوری خاطرات دوران انقلاب اسلامی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

حجت الاسلام مقدسی پور تصریح کرد: رژیم فاسد ستمشاهی نوکر بی اراده در مقابل غربی ها و آمریکایی ها بود طوری که به جد کاپیتولاسیون را در ایران پیگیری می‌کرد، لازم است در این زمینه بیشتر مطالعه شود.

وی افزود: متاسفانه در بیان ذلت و خواری و بردگی آن روزها کمتر سخن گفته می شود. در حالی که در آن دوران در سطح کشور ۶۰ هزار مستشار آمریکایی جولان می دادند و برای غارت ثروت ملی ایران از یکدیگر سبقت می گرفتند و برای حضورشان در ایران حق توحش نیز دریافت می کردند.

خطیب نماز جمعه کمیجان اظهار کرد: ساختار رژیم ستمشاهی به گونه ای بود که پیشرفت و توسعه کشور را سلب کرده بودند. وابستگی شدید به کشورهای بزرگ، بی توجهی به علم و تحقیقات علمی، بی اعتنایی به صنعت و توسعه کشاورزی و تولیدات داخلی؛ تنها نمونه‌هایی از ساختار رژیم زورگو ستمشاهی است.

امام جمعه کمیجان با اشاره به ریخت و پاش ها و ولخرجی های دربار گفت: دولتی که ثروت، فرهنگ و سیاست آن برای مردم نبود. در چنین وضعیتی مبارزه روزافزون شاه برای تغییر هویت و فرهنگ جامعه اسلامی سبب اعتراضات گسترده مردم ایران شد که با رهبری امام خمینی(ره) زمینه های ایجاد و پیروزی انقلاب اسلامی و سرنگونی رژیم ستمشاهی فراهم شد.

ضرورت نقل واقعیت های تاریخ انقلاب اسلامی برای نسل جوان

حجت الاسلام مقدسی پور به برکات مختلف پیروزی انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی موجب بازگشت عزت به کشور و ملت ایران که توام با استقلال و رهایی از بردگی قدرت های ظالم شد. اقتداری که اکنون ایران را بر بام عزت جهانی قرار داده است.

خطیب نمازجمعه کمیجان تصریح کرد: آنچه که در این راستا بسیار مهم است، نقل واقعیت های تاریخ انقلاب اسلامی برای نسل جوان است، نسلی که باید به مجاهدت ها و پیروزی های گذشتگان افتخار کند؛ هر چند دشمن در حال تحریف انقلاب و وارونه جلوه دادن دستاوردهای آن است.

وی ادامه داد: پیشرفت های علمی و تکنولوژی و همچنین موفقیت های آن در عرصه های مختلف پس از انقلاب اسلامی؛ شاهدی بر بالندگی و پویایی نظام و کارآمدی آن است.

حجت الاسلام مقدسی پور بیان کرد: آنچه ارزش پیشرفت های به دست آمده از سوی نظام جمهوری اسلامی را دو چندان می کند، پیشرفت ها و موفقیت های کشور است که با وجود مشکلات و موانع بزرگ و تحریم ها صورت گرفته است.

فلسطین همچنان مساله اصلی جهان اسلام است

امام جمعه کمیجان مسأله فلسطین در جهان اسلام را مهم ترین مساله دانست و گفت: آمریکا و برخی حاکمان شکست خورده درصدند به مساله فلسطین پایان دهند تا بتوانند روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی کنند و با جهت دادن دشمن ها به سمت ایران و تحرک تعصبات شیعه و سنی قطب نمای امت اسلامی را منحرف سازند.

حجت الاسلام مقدسی پور تصریح کرد: فلسطین در حال حاضر قلب تپنده جهان اسلام است. حمایت از آرمان فلسطین به نفع مردم ایران است.

وی در ادامه افزود: دشمنان در طی سال های گذشته در رسانه های ضدایرانی و ضداسلامی بارها در این زمینه ایجاد شبهه کرده اند که مسئولین ایرانی در فلسطین و لبنان هزینه های فراوانی کرده اند در حالی که مردم کشور دچار مشکلات مالی و فقر هستند.

خطیب نمازجمعه کمیجان در پاسخ به این شبهه گفت: باید به این نکته توجه کرد که هر چند علت اصلی حمایت مردم ایران از فلسطین مظلوم و لبنان از دستورات دینی ما است اما نباید تصور کرد که به لحاظ مادی و محاسبات معمول دفاع از فلسطین به نفع مردم ایران نیست؛ برعکس دفاع از فلسطین برای همه ما لازم است.

حجت الاسلام مقدسی پور خاطرنشان کرد: در صورتی که ایران از حمایت مردم فلسطین، لبنان و سوریه کوتاهی کند جریان مقاومت با شکست مواجه می شود و مردم ایران اولین کسانی هستند که بزرگترین صدمه را می بینند.

 

امام جمعه شازند:

اجرای سند ۲۰۳۰ با هدف بی اعتقاد کردن کودکان/راه‌اندازی کارخانه قند شازند در رفع معضل بیکاری جوانان موثر است

حجت الاسلام موسوی، امام جمعه شازند در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه با اشاره به اجرای سند ۲۰۳۰ در برخی مدارس گفت: در این سند عده ای که به خون این ملت تشنه اند و دشمنان قسم خورده این نظام هستند، به اسم خیرخواهی، مسائل جنسی را به کودکان در کتب درسی آموزش می دهند.

وی افزود: این موضوع فقط برای دوری کودکان از دین، ایمان، اعتقادات و فراموشی ارزش های دینی در این سند گنجانده شده است و قصد دارند تا فرزندان ما را از سنین کودکی نسبت به مسائل اعتقادی و دینی بی اعتقاد کنند.

امام جمعه شازند در ادامه به معضل بیکاری جوانان اشاره و عنوان کرد: راه اندازی کارخانه قند یکی از موضوعاتی است که برای درمان بخشی از معضل بیکاری موثر است و مسئولان باید در عمل، نسبت به راه اندازی آن اقدام کنند.

موسوی به مهمترین نشانه مومن اشاره و بیان کرد: یکی از مهمترین نشانه های مومن ذکر و یاد خداست و در همین راستا، نماز خواندن بهترین راه ذکر خدا است و از این طریق انسان می تواند از بندگی شیطان رهایی پیدا کند.

وی خاطر نشان کرد: در این برهه زمانی لازم است که مسئولان و مردم با هم همدل و همزبان بوده و همگی پشتیبانی از این نظام و ولایت را سرلوحه امور خود قرار دهند.

 

امام جمعه دلیجان:

توان موشکی کشور به هیچ‌وجه قابل مذاکره نیست

حجت الاسلام محمد تقی کرامتی، امام جمعه دلیجان در خطبه های این هفته نماز جمعه دلیجان به اهمیت پرداخت زکات اشاره کرد و گفت: اهمیت دادن به پرداخت زکات باعث فزونی نعمت های الهی است و برکات فروانی را برای فرد پرداخت کننده به همراه خواهد داشت.

کرامتی با اشاره به روایت های متفاوت ائمه اطهار نسبت به پرداخت زکات اظهار کرد: پرداخت زکات باعث می شود فقر در جامعه کمتر و مال حرام وارد زندگی افراد نشود.

وی به ایام شهادت حضرت صدیقه کبری(س) نیر اشاره کرد و افزود: دهه اول شهادت آن بانوی بزرگوار از پنج روز قبل از سالروز شهادت و دهه دوم از سالروز شهادت آغاز تا پنج روز بعد ادامه دارد.

کرامتی افزود: تقارن سالروز شهادت حضرت زهرا(س) و دهه فجر به گونه ای برنامه ریزی شود که حرمت هر دو مناسبت حفظ شود.

وی به موضوع برداشت منابعی از صندوق ملی توسعه به دستور رهبر معظم انقلاب برای مقابله با ریزگردها و اشتغال اشاره کرد و ادامه داد: این موضوع بیانگر این است که رهبر معظم انقلاب نسبت به این دو موضوع دغدغه جدی دارد.

امام جمعه دلیجان بیان کرد: امیدواریم با تزریق این منابع شاهد رفع بخشی از مشکلات این دو حوزه باشیم.

کرامتی با تاکید بر اینکه توان موشکی کشور به هیچ عنوان قابل مذاکره نیست، خاطرنشان کرد: اخیرا اروپایی ها با تشکیل کمیته ای به دنبال تغییراتی در اجرای برجام هستند تا از این طریق موضوع موشکی ایران را در برجام بگنجانند.

 

انتهای پیام/ک
تگها: صبح محلات, خطیبان جمعه, استان مرکزی, سند 2030, مسکن مهر, توهین به مردم

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *