نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس:

درآمد هدفمندی یارانه‌ها به ناکجا آباد می‌رود/افزایش مشکل بیکاری و فاصله طبقاتی به واسطه بودجه پیشنهادی

5 دی 1396 کد خبر : 9886110598 | بازدید : 2230
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس گفت: درآمد دولت از محل هدفمندی یارانه‌ها ۹۰ هزار میلیارد تومان است که تنها ۳۶ هزار میلیارد تومان آن به شکل نقدی توزیع می‌شود.

به گزارش صبح محلات؛ حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو کمیسیون و آموزش و تحقیقات و نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس در گفتگو با پیام دلیجان در خصوص افزایش قیمت بنزین در سال لایحه بودجه ۹۷ گفت: با وجود شرایط اقتصادی موجود، جامعه آمادگی افزایش قیمت بنزین را ندارد.

 

بحران تولید در برابر افزایش قیمت بنزین

وی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت بنزین تورم پنهان و واقعی را در پی دارد، اظهار کرد: تورم حاصل از افزایش قیمت بنزین موجب وارد شدن فشار مضاعف به مردم به ویژه اقشار کم‌درآمد و ضعیف جامعه می‌شود.

سلیمی افزود: افزایش قیمت حامل‌های انرژی، قیمت تمام شده کالاهای تولیدی را در کشور افزایش می‌دهد و قدرت رقابت‌پذیر را در واحدهای تولیدی کشور کاهش و به تبع آن تعطیلی واحدهای تولیدی را به همراه خواهد داشت.

 

نابودی ۴۷۰ هزار فرصت شغلی به واسطه افزایش قیمت بنزین

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت بنزین نه تنها هدف رئیس جمهور را برای ایجاد اشتغال محقق نمی‌کند، بلکه پیش‌بینی می‌شود ۴۷۰ هزار شغل در کشور از دست برود و بیکاری تشدید شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: معلوم نیست که رئیس جمهور و تیم اقتصادی دولت با کدام منطق، موضوع افزایش قیمت بنزین را مصوب کرده است.

سلیمی با یادآوری این موضوع که افزایش قیمت بنزین در لایحه بودجه ۹۷ طرح نشده است، بیان کرد: آقایان دولت به یک باره این تصمیم را تصویب و مطرح کرده‌اند.

وی به موضوع حذف ۳۴ میلیون نفر از یارنه بگیران از سوی دولت در سال آینده هم اشاره کرد و ادامه داد: اینکه براساس چه ساز و کاری دولت می‌خواهد یارانه این تعداد را قطع کند، مشخص نیست. در مرحله قبل شاهد بودیم که در زمان قطع یارانه تعدادی از یارانه‌بگیران متاسفانه یارانه افرادی مستحق و نیازمند قطع شده بود.

 

 درآمد هدفمندی یارانه‌ها به ناکجا آباد می‌رود

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: درآمد دولت از محل هدفمندی یارانه‌ها ۹۰ هزار میلیارد تومان است که تنها ۳۶ هزار میلیارد تومان آن به شکل نقدی توزیع می‌شود و مشخص نیست مابقی ارقام بر اساس قانون هزینه می‌شود یا خیر.

 

بودجه پیشنهادی مشکل بیکاری و فاصله طبقاتی را افزایش می‌دهد

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه لایحه بودجه ۹۷ نقطه‌های تاریک فراوانی را دارد، بیان کرد: این لایحه نه تنها پاسخگوی نیازهای کشور نیست بلکه هدف دولت در خصوص کاهش فقر و اشتغالزایی را هم محقق نمی‌کنند.

سلیمی با اشاره به اینکه لایحه بودجه ۹۷ برشی از برنامه ششم نیست، خاطرنشان کرد: متاسفانه نقطه تماس لایحه بودجه ۹۷ با برنامه ششم مشخص نیست و در واقع این لایحه مجزا و جزیره‌ای نوشته شده است.

انتهای پیام/م

 
تگها: صبح محلات, حجت الاسلام سلیمی, بودجه, بودجه 97, دولت دوازدهم, افزایش قیمت بنزین

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *