دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

مسیر استانی شدن بودجه آموزش و پرورش نامعلوم است

28 آذر 1396 کد خبر : 9886110528 | بازدید : 1613

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه قرار است در بودجه سال آینده بودجه آموزش و پرورش استانی شود، گفت: متاسفانه این موضوع به روشنی مشخص نشده که قرار است چه مسیری برای این امر طی شود.

 

به گزارش صبح محلات؛ حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و نماینده مردم محلات و دلیجان در گفتگو با خبرنگار پیام دلیجان در خصوص بودجه آموزش و پرورش در بودجه ۹۷ گفت: لایحه بودجه سال آینده توسط رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است و باید گفت که بودجه ارائه شده به مجلس برای تاثیرگذاری بایستی تقویت شود.

 

وی با اشاره به اینکه قرار است در بودجه سال آینده بودجه آموزش و پرورش استانی شود، بیان کرد: متاسفانه این موضوع به روشنی مشخص نشده که قرار است چه مسیری برای این امر طی شود.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: استانی شدن بودجه آموزش و پرورش نیازمند تمهید زیرساخت‌ها و مقدماتی است تا با کمترین اشکال و به نحوه مطلوبی اجرایی شود.

 

سلیمی با تاکید بر اینکه روند مثبتی در نسبت بودجه آموزش پرورش به کل بودجه ۹۷ مشهود نیست، ادامه داد: بودجه پیش‌بینی شده برای آموزش و پرورش نسبت به بودجه سال‌های قبل کاهش داشته است.

 

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در سال‌های گذشته بودجه آموزش پرورش نسبت به کل بودجه ۱۶ درصد بود ولی امروز این رقم در بودجه سال ۹۷ به ۱۰.۵ درصد رسیده است که این موضوع یکی از پیچیدگی‌‍‌های بودجه در حوزه آموزش و پرورش است.

 

وی خاطرنشان کرد: بزرگترین مشکل آموزش و پرورش که از سال‌های سال همواره وجود داشته، موضوع کسری بودجه است به طوری که این مسئله به طور دائم شاخص‌های عملکردی آموزش و پرورش را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ امیدواریم با تصویب بودجه مناسب شرایط را برای فعالیت بهتر آموزش و پروش مهیا کنیم.

 

انتهای پیام/م
تگها: صبح محلات, علیرضا سلیمی, تخصیص بودجه استانی, بودجه آموزش و پرورش, دبیر اول کمسیون آموزش

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *