معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان مرکزی:

مسکوت‌ماندن طرح مسکن اجتماعی معلولین در سطح کشور/۳۵۰ معلول در استان مرکزی واجد شرایط دریافت مسکن هستند

13 آذر 1396 کد خبر : 9886110262 | بازدید : 2393

معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان مرکزی با اشاره به اینکه مسکن اجتماعی فعلا در حد آمار و ارقام است و هنوز جنبه عملیاتی پیدا نکرده است، گفت: تاکنون ۳۵۰ معلول در سطح استان مرکزی واجد شرایط دریافت مسکن اجتماعی شناخته شده‌اند.

 

به گزارش صبح محلات؛ به نقل از ندای تفرش، مسکن یکی از نیازهای هر خانواده‌ای است و اگر در این میان، سرپرست خانواده یا اعضای خانواده معلول باشد، وجود مسکن دغدغه و نیاز جدی‌تر به شمار می‌آید.

 

در استان مرکزی ۷۰ هزار معلول شامل معلول جسمی و حرکتی، نقص بیانی، ذهنی و... وجود دارد که از این تعداد ۵۰۷ معلول در شهر تفرش زندگی می‌کنند که ۴۰ نفر آن در تفرش مشکل مسکن دارند.

 

در شهر تفرش و در یک سال اخیر، ۴ مسکن برای خانواده‌های دو معلولی ساخته شده و ۳ مسکن هنوز به اتمام نرسیده است. همچنین برای احداث مسکن برای خانواده های تک معلول یا مسکن اجتماعی هنوز اقدامی انجام نشده است.

 

مسکوت ماندن طرح مسکن اجتماعی معلولین در سطح کشور

 

احمد حاج‌دایی، معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان مرکزی در گفتگو با ندای تفرش گفت: از سال گذشته آیین‌نامه مسکن اجتماعی ابلاغ شده است و قرار است با همکاری اداره راه و شهرسازی و بنیاد مسکن اقدامات آن انجام شود.

 

حاج‌دایی اظهار کرد: پس از انعقاد تفاهم‌نامه و ابلاغ آن، ساخت مسکن اجتماعی برای خانواده‌های تک معلول، از سال ۹۷ آغاز می‌شود.

 

شناسایی ۳۵۰ معلول واجدالشرایط دریافت مسکن اجتماعی در استان

 

وی افزود: مسکن اجتماعی فعلا در حد آمار و ارقام است و هنوز در سطح کشور جنبه عملیاتی پیدا نکرده است. تاکنون براساس ثبت‌نام اینترنتی توسط معلولین، ۳۵۰ معلول در سطح استان مرکزی واجد شرایط دریافت مسکن اجتماعی شناخته شده‌اند.

 

معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان مرکزی در خصوص مشکل معلولین در تامین هزینه‌های ساخت مسکن، بیان کرد: در سطح شهرستان تفرش، زمین جهت احداث مسکن به معلولین واجدالشرایط واگذار شده است و باید از کمک‌های بلاعوض، ظرفیت خیرین و مشارکت‌های مردمی در این راستا استفاده شود.

 

حاج‌دایی اضافه کرد: از ابتدای طرح نهضت مسکن یعنی از سال ۹۰ تاکنون، ۱۸۷۵ واحد مسکونی در سطح استان برای خانواده‌های تک معلول یا دو معلول واجدالشرایط دریافت مسکن احداث شده است. از این تعداد ۱۱۸ واحد مسکونی در یک سال گذشته در دستور کار قرار گرفته است.

 

وی خاطر نشان کرد: از ۱۱۸ مسکن در استان، ۲۷ مسکن در سطح روستا و ۹۱ مسکن در سطح شهر قرار دارد که از طریق کمک‌های بلاعوض، تسهیلات و استفاده از ظرفیت خیرین و مشارکت‌های مردمی احداث می‌شوند. منازل روستایی با همکاری بنیاد مسکن به طور کامل احداث و واگذار شده است. از ۹۱ مسکن شهری، ۶۰ واحد واگذار شده و ۳۱ واحد هم در دست احداث است.

 

انتهای پیام/ک
تگها: صبح محلات, مسکن معلولین, مسکن اجتماعی, مسکوت ماندن مسکن اجتاعی معلولین, استان مرکزی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *