گردشگری

خواص منحصر به فرد آبگرم محلات+تصاویر و نقشه مسیرها

29 اسفند 1395 کد خبر : 988614193 | بازدید : 6797

صبح محلات_آبگرم محلات روستایی ست با مجموعه‌ای از چشمه‌های معدنی آبگرم که در فاصله ۱۵ کیلومتری شمال شرق شهر محلات واقع شده‌ که آبگرم معدنی آن از نظر ترکیبات شیمیایى به چشمه‌هاى معدنى سولفاته کلسیک "بان یردوبیگور" فرانسه شبیه است.

 

به گزارش صبح محلات، آبگرم نام روستایی در فاصله 15 کیلومتری شهر محلات ست که از چشمه‌های آبگرم معدنی از نوع آب‌های گرم عمقی که از بخاره خمیره سنگ‌های سوزان درون پوسته زمین بوجود آمده و به سطح زمین می‌رسند بهره مند است.

 

بر اساس بررسی‌های صورت گرفته عمق این آب‌ها گاهی به ۲۰ هزار متر و گرمای آنها متناسب با سرعت بالا آمدن گاهی به ۱۰۰ درجه سانتیگراد هم می‌رسد.

 

 

چشمه‌های آبگرم محلات دارای سابقه باستانی زیادی هستند، آب این چشمه‌ها از ترکیبات آب‌های سولفاته کلسیک و از دسته آب‌های هیپرترمال یا باقی‌مانده خشک زیاد می‌باشد که در درمان بیماری‌های نقرس و همچنین بیماری کبدی، صفراوی – کلیوی و دستگاه گوارش کاربرد دارد و به طور کلی می‌توان گفت استحمام در این چشمه‌ها اثرات شفا بخشی زیادی داشته و موجب سلامت فیزیکی و روانی  می‌شود.

 

چشمه‌هاى معدنى آب گرم ناحیه محلات از نظر ترکیبات شیمیایى به چشمه‌هاى معدنى سولفاته کلسیک "بان یردوبیگور" فرانسه شبیه است و از معدود آب‌های گرم معدنی فاقد بوی نامطبوع در سراسر جهان است.

 

 

blog-1

 

چشمه‌های آبگرم محلات شامل ۶ چشمه به نام‌های شفا، دنبه، روماتیسم، حکیم، سودا (بختیاری) و سلیمانیه‌ است که در این میان چشمه حکیم دمای کمتری نسبت به چشمه‌های دیگر دارد.

 

چشمه هاي آبگرم محلات بواسطه مرغوبيت كم نظير آب و خواص درماني قابل توجه، از ديرباز مورد توجه ايرانيان قرار گرفته و اين دهكده ي زيبا را در رديف يكي از سرمايه هاي ملي و طبيعي كشور قرار داده است.

 

 

گرشگران علاوه بر استفاده از خواص درمانی چشمه‌های آبگرم محلات می‌توانند بر اساس سلیقه در هتل و یا خانه‌های و اتاق های روستایی منطقه نیز سکونت و علاوه بر استفاده از فضای سرسبز روستایی منطقه و با سفری کوتاه به روستای باستانی خورهه محلات، از آثار باستانی این روستا نیز بازدید کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شهرستان محلات از شمال به قم و آشتیان و از جنوب به اصفهان و گلپایگان و از غرب به خمین و اراک و از شرق به دلیجان محدود است و برای رسیدن به این آبگرم از طریق جاده دلیجان - محلات و جاده اصلی قم - اصفهان (از طریق جاده دودهک_خورهه) امکان پذیر است.

 

 

نقشه مسیر‌های دسترسی از 4 شهر تهران، قم، اصفهان و اراک به مجتمع آبدرمانی آبگرم محلات

 

 

 

نقشه تهران _ آبگرم محلات

 

 

نقشه قم _ آبگرم محلات

 

 

نقشه اصفهان _ آبگرم محلات

 

 

 

نقشه اراک _ آبگرم محلات

 

 

عکس ماهواره‌ای روستای آبگرم محلات

 

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, آبگرم محلات, آبگرم, گردشگری, دهکده آب درمانی, محلات, شهرستان محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *