شهادت ۲۰ تکنسین ایرانی در عراق به دست القاعده

23 آذر 1392 کد خبر : 988611388 | بازدید : 2042

جزئیات شهادت ۲۰ تکنسین ایرانی در عراق به دست نیروهای القاعده

 

یک مقام آگاه با تشریح جزئیات حمله به کاروان نفتی ایران در عراق، تعداد شهدا را ۲۰ ایرانی و ۲ عراقی اعلام کرد و گفت: مقامات عراقی به ما اعلام کرده‌اند که این حمله تروریستی توسط القاعده برنامه‌ریزی شده بود.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از دانا، یک مقام آگاه در صنعت نفت در گفت‌وگو بافارس، با بیان اینکه هنوز نمی‌توانیم آمار کاملاً دقیقی از تلفات حمله تروریستی به کارکنان احداث خط لوله صادراتی گاز ایران به عراق ارائه کنیم اضافه کرد: براساس آخرین اطلاعات رسیده به ما در این حمله 22 نفر کشته و 5 یا 6 نفر زخمی شدند که دو نفر از شهدا عراقی و 20 نفر دیگر ایرانی بودند.
وی تأکید کرد: مسئولیت امنیت پیمانکار احداث خط لوله در خاک عراق طبق قرارداد کاملاً با طرف عراقی بوده است و به نظر می‌رسد در تأمین امنیت نیروهای پیمانکاری مسامحه‌ای رخ داده است.
این مقام آگاه در تشریح حادثه گفت: براساس اطلاعات رسیده به ما نیروهای پیمانکار خط لوله پس از تعطیلی کار به سمت کمپ محل اقامت خود به حرکت درآمده‌اند که سه دستگاه از خودروهای آنها مورد اصابت آر‌پی‌جی قرار گرفته است.
وی افزود: مقامات عراقی به ما اعلام کرده‌اند که این حمله تروریستی توسط القاعده برنامه‌ریزی شده است و هدف آنها بر هم زدن روابط اقتصادی ایران و عراق بوده است.
وی با بیان اینکه این حمله در بخش منصوریه رخ داده است گفت: این اتفاق قطعاً ساخت خط لوله صادراتی گاز ایران به عراق را متوقف نمی‌کند.
شب گذشته خبری درباره حمله تروریستی به نیروهای پیمانکار ایرانی ساخت خط لوله صادراتی گاز ایران به عراق منتشر شد.
ایران و عراق دو قرارداد صادرات گاز ایران به عراق از طریق دو خط لوله به بغداد و بصره امضا کرده‌اند.
تگها: صبح محلات, اخبار محلات, شهرستان محلات, محلات, خبر محلات, عملیات تروریستی در عراق, کشتار کارکنان خط لوله گاز بغداد, القائده

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *