خطیب جمعه محلات:

دست دولت در جیب اقشار کم‌درآمد برای تامین بودجه/همبستگی ملی آتش فتنه را به سرعت خاموش کرد

22 دی 1396 کد خبر : 9886110687 | بازدید : 6601

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: در حالی که در فتنه ۸۸ برخی افراد و جریان‌ها با سکوت و برخی با بیانیه و سخنرانی آتش فتنه را گسترده‌تر کردند در فتنه اخیر به دلیل همبستگی همه جریان‌ها و جناح‌ها شاهد پایان سریع فتنه بودیم.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی، امام جمعه شهر محلات در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر محلات با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در جمع مردم قم به مناسبت قیام خونین ۱۹ دی مردم قم، ضمن توصیه و سفارش به مطالعه و توجه به سخنان رهبری در این دیدار گفت: دشمنان برای ایجاد آشوب و فتنه در ایران دو پایگاه در کشورهای همسایه تشکیل دادند و با توظئه و فتنه انگیزی، آتش اغتشاش را در کشور روشن کردند و با بررسی دقیق صحنه رد پای دشمنان خارجی به روشنی دیده می‌شود.

 

 

آمریکا و انگلیس رکن برنامه ریز اغتشاشات اخیر/پول‌های سعودی در راستای تامین مالی اغتشاشات داخلی

وی ادامه داد: آمریکا و انگلیس با جاسوسی و برنامه ریزی یکی از ارکان اعتشاشات بودند و با آغاز فتنه از شهرهای کوچک به دنبال سراسری کردن آشوب‌ها و کشاندن آن به تهران بودند.

 

ربانی همچنین افزود: آل سعود به عنوان دیگر رکن این آشوب‌ها با تامین مالی نقشه‌های آمریکا و انگلیس وارد میدان شد و بررسی روابط چند ماه اخیر این سه کشور گواه این مدعا است.

 

امام جمعه محلات با معرفی منافقین به عنوان صحنه گردانان اصلی این آشوب‌ها اظهار کرد: دشمنان در طول ۴۰ سال عمر انقلاب دائما در حال توطئه چینی هستند که تماما با شکست مواجه شده و باز هم از توطئه چینی دست برنخواهد داشت.

 

منافقین صحنه گردانان اصلی اغتشاشات/حساب مردم معترض از اغتشاشگران جدا است

وی با اشاره به اینکه محرکین و صحنه گردانان آشوب‌های اخیر ، مزدور منافقین هستند، بیان کرد: باید حساب کسانی را که با هدف ایجاد آشوب و اغتشاش به تجمعات اعتراضی مردم وارد شدند را از مردم عادی و نوجوانانی که تحت القائات فضای مجازی وارد این معرکه شدند جدا کرد.

 

ربانی همچنین با اشاره به بخش دیگری از سخنان رهبری در این دیدار گفت: همه مسئولان باید در راستای حذف نقاط ضعف کشور تلاش کنند و حل مشکلات و معضلات موجود در کشور مطالبه به حق مردم است.

 

وی تصریح کرد: بانک مرکزی که با عدم نظارت بر نحوه عملکرد موسسات مالی راه غارت اموال مردم را برای آنها باز کرده باید پاسخگوی اموال و مطالبات مردم باشد.

 

بی عدالتی در توزیع امکانات از نقاط ضعف کشور است

خطیب جمعه محلات، بی عدالتی در توزیع امکانات و بهره مندی افراد در کشور را یکی دیگر از نقاظ ضعف کشور دانست و گفت: بهره مندی مسئولین کشوری از حقوق‌های نجومی در مقابل بسیاری از مردم عادی که در تامین نفقه روزانه خود با مشکلات زیادی مواجه هستند از نقاط ضعف اساسی است که مسئولین دولتی باید به آن توجه داشته باشند.

 

ربانی با انتقاد از ریخت و پاش‌های فرمانداران و استانداران به محض ورود به یک منطقه افزود: مردم عادی و جوانان جویای کاری که با مشکلات متعددی مواجه هستند تغییر دکوراسیون فرمانداران و استانداران به محض ورود آنها به یک شهر و منطقه با پول بیت المال را مشاهده می‌کنند و این اقدامات برازنده نظام و انقلاب نیست.

 

حمایت چپاولگرانی در لباس برخی مسئولان از قاچاق واردات کالای غیرضروری

امام جمعه محلات همچنین با انتقاد از کسانی که راه حل برون رفت از مشکلات کشور را نزدیکی به کدخدا می‌دانند اظهار کرد: با این که این تفکر پس از بدعهدی‌های متعدد آمریکا در برجام و همچنین توطئه‌های آنها بر همه آشکار شده، همچنان عده‌ای به دنبال رابطه با آمریکایی هستند که به دنبال ضربه زدن به ملت و نابودی انقلاب است.

 

وی واردات و قاچاق کالای خارجی را یکی دیگر از نقاظ ضعف کشور در مباحث اقتصادی دانست و بیان کرد: با وجود تاکیدات فراوان مقام معظم رهبری در خصوص واردات و قاچاق همچنان شاهد آمار و ارقام بسیار هنگفتی از قاچاق و واردات کالاهای غیر ضرور به کشور هستیم و این خود نشان دهنده وجود چپاول گرانی در لباس مسئولین و حمایت از این واردات و قاچاق است.

 

لایحه بودجه ۹۷ فشار بر اقشار ضعیف جامعه را مظاعف می‌کند/لایحه بودجه ۹۷ نماد بارز دست در جیب مردم کردن است

خطیب جمعه محلات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لایحه بودجه سال آینده گفت: لایحه بودجه سال آینده با فشار بر مردم طراحی شده و این خود نماد بارزی از دست در جیب مردم کردن است.

 

ربانی با انتقاد از رفتار دولت در فشار بر مردم برای تامین بودجه کشور اظهار کرد: در حالی که شاهد هستیم جمعی از نمایندگان مجلس به دنبال اصلاح و کم کردن فشار بودجه بر اقشار ضعیف مردم هستیم، دولت با پافشاری بر تصویب کامل بودجه در مقابل درخواست مجلس ایستادگی می‌کند و این اقدام در شأن دولت نیست.

 

بهانه تراشی آمریکا برای فشار و تحریم ملت ایران

امام جمعه محلات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتظار دولتمردان برای تصمیم گیری امروز ترامپ در تمدید تعلیق تحریم‌های ایران و یا بازگشت تحریم‌ها و نابودی برجام بیان کرد: برجام تاکنون هیچ منفعتی برای ما نداشته و به نظر می‌رسد رئیس جمهور آمریکا نیز با امضا تمدید تعلیق تحریم‌ها علیه ایران تلاش کند تا برجام را در ظاهر حفظ و در کنار آن به بهانه‌های غیر هسته‌ای مانند حقوق بشر، توان موشکی و همچنین نفوذ ایران در منطقه تحریم‌های فلج کننده‌‌ای را اعمال کند.

 

وی افزود: البته برجام زیاده خواهی آمریکا در کم کردن آثار حضور ایران در منطقه را برآورده نکرده و آمریکا به شدت از این موضوع ناراحت است.

 

مردم رکن اصلی حفظ انقلاب در مقابل فتنه ها

خطیب جمعه محلات با تشکر از حضور ملت در راهپیمایی روز‌های اخیر در محکوم کردن اغتشاشات گفت: ملت ایران در طول عمر ۴۰ ساله انقلاب هر کجا انقلاب را در خطر دیدن وارد صحنه شدند و به همین دلیل حضور در صحنه انقلاب و نظام را حفظ کردند.

 

ربانی اغتشاشات روز‌های اخیر را حامل پیام‌هایی برای مردم و مسئولین دانست و بیان کرد: توطئه دشنان توهم نیست و دشمن با بیداری و هوشیاری به دنبال ضربه زدن به ملت است و این دشمنی‌ها و توطئه‌ها از اقدامات آنها به وضوح قابل رؤیت است و نباید از دشمن غافل شویم.

 

وی همچنین اظهار کرد: پاتک‌ها و توطئه‌های دشمنان در مواقعی که کشور به یک پیروزی و افتخار جدید دست پیدا می‌کند تشدید می‌شود و برای مثال در سال ۸۸ به دلیل افتخارآفرینی حضور پر شور مردم در انتخابات و در چند ماه اخیر نیز به دلیل افتخار آفرینی نیروهای نظامی کشور در نابودی داعش شاهد اقدامات خصمانه دشمنان بودیم.

 

همبستگی همه جریان‌ها عامل موفقیت در مقابله با اغتشاشات اخیر

خطیب جمعه محلات، همبستگی همه جناح ها و مردم در مقابل آشوب‌ها و پیروزی بر آنها را یکی دیگر از پیام‌های اغتشاشات اخیر خواند و افزود: در حالی که در فتنه ۸۸ برخی افراد و جریان‌ها با سکوت و برخی با بیانیه و سخنرانی آتش فتنه را گسترده‌تر کردند در فتنه اخیر به خاطر همبستگی همه جریانات و جناح‌ها شاهد پایان سریع آن بودیم.

 

رسانه‌های بیگانه غیر قابل اعتماد هستند

امام جمعه محلات در خاتمه رسانه‌های بیگانه را یکی از ابزارهای دشمن برای دامن زدن به اغتشاشات معرفی و خاطر نشان کرد: بی اعتمادی به رسانه‌های بیگانه یکی از مهمترین درس‌هایی است که باید از اغتشاشات اخیر بگیریم چرا که این رسانه‌ها با دروغ پراکنی و بزرگنمایی تلاش کردند اجتماعات چند صد نفری را چند میلیونی و راهپیمایی میلیونی مردم را کمرنگ نشان دهند و با این اقدام تنها خود را بی اعتبار کردند و مردم ما باید از این رخداد نیز درس بی اعتمادی به رسانه‌های غربی را بگیرند.

 

انتهای پیام/ک
تگها: صبح محلات, حجت الاسلام ربانی, امام جمعه محلات, نقش آفرینی دشمنان, اغتشاش در کشور, توطئه دشمنان, بودجه سال 97, فشار دولت بر مردم, بی عدالتی, قاچاق, واردات بی برنامه

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات